@ismailsaymaz

Palalı için tutuklama talebi reddedildi

Palalı için tutuklama talebi reddedildi
Palalı için tutuklama talebi reddedildi
Taksim'deki Gezi Parkı gösterileri sırasında, elindeki et satırı ile eylemcileri yaralayan ve serbest bırakılan Sabri Çelebi'den Çevik Kuvvet Şube Müdür Yardımcısı Kayhan Şahan da şikayetçi oldu.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Taksim’deki Gezi Parkı gösterileri sırasında, elindeki et satırı ile eylemcileri yaralayan, serbest bırakılan Sabri Çelebi’nin tutuklanması için savcı tarafından yapılan itiraz İstanbul 33'üncü Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 'kaçma şüphesi olmadığı gerekçesiyle' reddedildi. Dosya bir üst mahkemeye gitti... Öte yandan Çevik Kuvvet Şube Müdür Yardımcısı Kayhan Şahan da şikayetçi oldu. Çelebi’nin 'pala' darbesiyle parmağından yarlanan Şahan, ifadesinde o anlarını şöyle anlattı:
“Şahıslar gösterici gruba bağırıp çağırıyorlar, göstericilerin üzerine gidiyordu. Satırlı şahsı uzaklaştırmak amacıyla sokağın başına itekleyerek götürdüm. Bu esnada, sağ tarafımdaki sopalı olan şahsın göstericilere doğru kaçmaya çalıştığını gördüm. Satırlı şahıs da satırını savurarak korumam ve şoförümün arkasından gösterici gruba doğru gitti, peşinden koştum. Kafenin önündeki göstericilerin yanında kollarından tuttum, etkisiz hale getirmeye çalıştım. Nasıl olduğunu hatırlamıyorum fakat satırla sağ el başparmağımdan yaralandıığımı anladım. Bu sırada bir vatandaşın da yaralanmış olduğunu gördüm. Sopalı ve kesici alet olan şahıslar arbededen yararlanarak, sokağın ters istikametinde kaçarak ortadan kayboldular. Elim kan içerisinde kalmıştı.”


  http://www.radikal.com.tr/114117811411789

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  polisimiz şakayı çok sever! - bırıncı

  yani, şu kameralar da olmasa ne yapacağız bilmiyorum... polis, satırlı vatandaşla birlikte uzun süre "görev" yaptı... daha sonra çevrede bulunan vatandaşların tepkisi üzerine, polis, istemeden de olsa, bu kişinin elindeki palayı aldı... alırken de elinde bir çizik oluşmuş... peki, aynı şeyi bir gösterici yapsaydı.. yani göstericilerden biri elinde pala ile polise doğru gelseydi, polis ne yapardı? ben söyleyeyim: onlarca mermiyle delik deşik ederdi...

  ileri demokrasi ve savunulmasi - cogito87

  "Ileri demokrasiler" kolay kolay elde edinilmiyor, eger edinildiyse de kolay korunamiyor!! Ne diyelim "pala demokrasinin temeliymis"

  Hughuk-muk... - serseriser

  Pala esas olarak elma soymak için tasarlanmış bir alettir ve insan kesimi için kullanılmaz... Tabii ki çok yönlü bu aletin yetenekleri bununla da sınırlı değil... Konserve açmak, diş kaşımak ve parlak yüzeyini ayna şeklinde kullanarak saç tarayıp, bıyık bakımı yapmak gibi sayısız özellik de yeteneklerinden bazılarıdır... Tüm bu nedenler ışığında Mahkememiz Pala ambalajındaki Kullanma Kılavuzu'nun 327 / 4. maddesine istinaden, Pala'nın kötü niyetle kullanılmaya müsait bir alet olmadığı kanaatine varmış olup, sanığın serbest kalmasına hükmetmiştir... Mahkememizin kararını Twitter'dan protesto edecek olan çapu!... ehem!... teröristlerin ise gerektiğinde polis zoruyla gözaltına alınmasına karar verilmiştir...

  ADALET - HARAYDIN

  Bu adam ya Bakırköyde ya hapishane değilse bir memlekette adalet yok demektir. Kimse sokak terörü, cunta ve uyuşturucu konusunda müsamahakar olamaz. İnsan olmanın, demokrat olmanın, müslüman olmanın, dünya ile medeniyet yarışı yapmanın zorunlu gereklerinden biridir bu. Dünyada en birinci şey adalettir. Adil yönetim sergileyemeyen yasama yürütme ve yargının meşruiyet puanı düşük demektir. Marifet puan düşürmek değil 100 puana nasıl çıkarız diye kafa yormaktır. Eline pala alıp kadın tekmeleyerek kovalayanı serbest bırakmak kolaydır. Bundan cesaret alarak sonradan işleyeceği cinayetin hesabını vermeyeceğinizi mi sanırsınız, bu dünyada olmasa da öteki dünyada. Koruyucu Hayat her meslek grubu tarafından birinci iş yapılmalıdır. Koruyucu Hayat adalet için bir kişinin suç işlemesini kolaylaştırıcı değil önleyici davranış geliştirmektir. Pala ile kadın tekmeleyen biraz tutuklu yargılanmazsa onun ,işleyeceği suça koruyucu değil teşvik edici etki yapılmış olur.

  Yuh! - user1107643

  Adaletiniz batsin!

  ?? - Dopchik

  sokağın tersi istikamet nasıl oluyor memur bey?? biz nasıl hiç o istikamette kaçamıyoruz da kuş gibi topluyonuz bizi yaa??

  ADALET ... - Düzgün Baba

  Bu ülkede adalet sadece malüm partinin adında var..