@ismailsaymaz

Palalı için tutuklama talebi reddedildi

Palalı için tutuklama talebi reddedildi
Palalı için tutuklama talebi reddedildi
Taksim'deki Gezi Parkı gösterileri sırasında, elindeki et satırı ile eylemcileri yaralayan ve serbest bırakılan Sabri Çelebi'den Çevik Kuvvet Şube Müdür Yardımcısı Kayhan Şahan da şikayetçi oldu.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Taksim’deki Gezi Parkı gösterileri sırasında, elindeki et satırı ile eylemcileri yaralayan, serbest bırakılan Sabri Çelebi’nin tutuklanması için savcı tarafından yapılan itiraz İstanbul 33'üncü Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 'kaçma şüphesi olmadığı gerekçesiyle' reddedildi. Dosya bir üst mahkemeye gitti... Öte yandan Çevik Kuvvet Şube Müdür Yardımcısı Kayhan Şahan da şikayetçi oldu. Çelebi’nin 'pala' darbesiyle parmağından yarlanan Şahan, ifadesinde o anlarını şöyle anlattı:
“Şahıslar gösterici gruba bağırıp çağırıyorlar, göstericilerin üzerine gidiyordu. Satırlı şahsı uzaklaştırmak amacıyla sokağın başına itekleyerek götürdüm. Bu esnada, sağ tarafımdaki sopalı olan şahsın göstericilere doğru kaçmaya çalıştığını gördüm. Satırlı şahıs da satırını savurarak korumam ve şoförümün arkasından gösterici gruba doğru gitti, peşinden koştum. Kafenin önündeki göstericilerin yanında kollarından tuttum, etkisiz hale getirmeye çalıştım. Nasıl olduğunu hatırlamıyorum fakat satırla sağ el başparmağımdan yaralandıığımı anladım. Bu sırada bir vatandaşın da yaralanmış olduğunu gördüm. Sopalı ve kesici alet olan şahıslar arbededen yararlanarak, sokağın ters istikametinde kaçarak ortadan kayboldular. Elim kan içerisinde kalmıştı.”