'Palalı' iddianamesi kabul edildi

'Palalı' iddianamesi kabul edildi
'Palalı' iddianamesi kabul edildi
Gezi olaylarında Taksim'de salladığı palayla Türkiye'nin gündemine oturan Sabri Çelebi hakkında 27 yıl hapis istemiyle açılan davada iddianame kabul edildi

Gezi olaylarında gerçekleşen palalı saldırı sonrası Fas'a giden Sabri Çelebi hakkında yargı geceli gündüzlü çalıştı, iddianame hazırladı. Mahkeme 27 yıl hapis istemi talebini yerinde buldu ve palalı saldırgan hakkında dava açıldı. Gezi Parkı olayları sırasında Talimhane'de, eylemcilere elinde pala ile müdahale ettiği görüntüleri basına da yansıyan Sabri Çelebi'nin de aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında iddiname hazırlanmıştı. İddianamede şüpheliler Sabri Çelebi, Ahmet Girgin, Şeyhmus Kırmızı ve Murat Ertik'in kasten yaralama ve görevi yaptırmamak için direnme suçlarından 9 yıl 9 aydan, 27 yıla kadar hapsin talep edillmişti.

'Palalı' konuştu: 50 yıl da istense bayramdan sonra döneceğimSavcılık, Sabri Çelebi'nin elindeki palayı silah olarak saydı ve bu nedenle yaralama suçunun silahla yapıldığı gerekçesiyle istediği cezayı arttırmıştı.

İddianamede emniyet müdür yardımcısı Kayhan Ş. ile Seyfettin Efe ve Kaan Polat müşteki olarak yer aldı. Eylemcilere şüphelilerin sopa ve palalarla saldırdığı, olayı engellemeye çalışan polise direndikleri anlatıldı. Şüphelilerin, eylemlere katılan müşteki Kaan Polat'a bıçakla saldırdıkları ve Polat'ın yaralandığı ifade edildi. Şüpheli Sabri Çelebi'nin ifadesinde, olaylar nedeniyle ekonomik olarak sıkıntı yaşadığını, iş yerine zarar vermelerini engellemek için korkutmak amacıyla eline palayı aldığını söylediği belirtildi. Hakkında yakalama kararı çıkartılan Sabri Çelebi, henüz yakalanamadı. Çelebi'nin Fas'a gittiği belirtilmişti.

Palalı'ya serbest, Grup Yorum'a yasak

HopPala Saldırgan Fas'ta Çıktı