'Palalı' konuştu: 50 yıl da istense bayramdan sonra döneceğim

'Palalı' konuştu: 50 yıl da istense bayramdan sonra döneceğim
'Palalı' konuştu: 50 yıl da istense bayramdan sonra döneceğim
Gezi Parkı protestoları sırasında, Talimhane'de eylemcilere pala ile saldıran ve hakkında 27 yıla kadar hapis cezası istenen Sabri Çelebi, halen Fas'ta olduğunu belirterek Ramazan Bayramı'ndan sonra Türkiye'ye döneceğini söyledi.

İSTANBULGezi Parkı protestoları sırasında, Talimhane'de eylemcilere pala ile saldıran ve hakkında 9 yıl 9 aydan 27 yıla kadar hapis cezası istenen Sabri Çelebi, halen Fas'ta olduğunu belirterek Ramazan Bayramı’ndan sonra Türkiye ’ye döneceğini söyledi.

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Çelebi, hakkında düzenlenen iddianameye ilişkin olarak ise "Hakkımda 27 yıl istenmiş, adam öldürenler bile 4 yıl yatıp çıkıyor. 50 yıl istense umurumda değil, yine de Türkiye'ye döneceğim. 1,5 yaşında çocuğum var. Ben ekmeğimi orada kazanıyorum. İşim gücüm İstanbul'da. Ben Fas'ta ne yapacağım. Çocuğumun rahatsızlığı nedeniyle dönüşüm gecikti” dedi.

13 Ağustos Salı günü Türkiye'ye dönüş biletini iptal ettirdiği yönündeki iddiaları yalanlayan Çelebi, "Hayır öyle bir şey yok. Bunu THY'den de öğrenebilirsiniz. Ramazan Bayramı'ndan sonra Türkiye'de olacağım" diye konuştu.


CEM TURSUN / DHA 


Savcı 'palalı esnaf' için 9 yıla kadar hapis istedi


  http://www.radikal.com.tr/114428811442888

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Risk budur! - X120

  Pala Sabri,bu işten tereyağından kıl çeker gibi kurtula da bilir, polis/bakan/vali/emniyet müdürü kellesi vermek istemeyen AKP'nin numunelik kurbanı da olabilir. Risk almak budur. Gel, bekliyoruz.

  Erdoganin danismani olsun - Roza lüxemburg

  Döndügü Zaman Erdogan´in danismani olsun.Ne de olsa bu tip kisiler Akp´nin yetistirmeye calistigi yeni neslin ilk habercileri olsa gerek.

  gel kardeşim gel devletin şefkatli kucağına gel - demlicay2011

  ve teslim ol. kendi adaletini arayan tek sen değilsin. üç beş sorudan sonra salınıverirsin. sen terörist değilsin. bir şeycikler olmaz. hükümeti de yıkmak için uğraşmadın hem. gel.

  fg - delisirin

  Ooooh, hep beraber Paşamın keyfini bekliyoruz. Rahat ol sen canım,acele etme, burada basın açıklaması yapmaya çalışan anaları döverek idare edecez biz.

  hemende - caligari

  palayı sağa sola sallarken, etraftaki kadınları tekmelerken öyle demiyordun ama... Şimdi mi geldi aklına 4 yaşındaki çocuğun. Umarım 20 yıl yatarsın içeride de görürüm seni... Sırayla herkesi hakkettiği şekilde yargılatacağız. Seni de serbest bırakacaklardı ama halkın baskısıyla tekrar yakana yapışmak zorunda kaldılar...

  cuma medyaya verilecek videoya döndü bu - mona_noyan

  cuma geliyordu şimdi de bayramdan sonra. Dört gözle bekliyoruz, madem konuşuyor hala gelir heral o kadar da yüzsüz değildir.

  tabiki - sahin_a

  Bak adam ne kadar akilli, böyle olur iste basbakanin %50'si. Cünkü bilir ki, yaptigin yanina kar kalir. Adam isi biliyor. Adam yakanlar beraat edebiliyor, iskence yapanlar emniyet müdürü, vali olabiliyor, cocuk tecavüzcüleri terfi ettiriliyorsa bu adam cok cok pala sallamis. Savci elli yil bile istese o biliyor ki hic bir sey olmayacak. Güvenceyi almis adam.