Palalı konuştu: Adam mı öldürdük!

Palalı konuştu: Adam mı öldürdük!
Palalı konuştu: Adam mı öldürdük!
Sabri Çelebi: Medya beni cani yaptı, katil yaptı. Allah benim o an ki yaşadığım her şeyi bunları yazanlara da yaşatsın

Radikal.com.tr - Gezi Parkı'nın halka açılması sırasında çıkan olaylarda elinde palayla vatandaşlara saldıran ve hakkında tutuklama kararı çıkan Sabri Çelebi Fas’a gitti. Çelebi'nin avukatı bir hafta içerisinde Türkiye ’ye döneceğini söyledi. Çelebi, "Ben 1-2 ay, 1 sene için memleketimi ailemi bırakacak değilim" dedi.

Gezi Parkı eylemcilerine palayla saldırmasıyla gündeme gelen Sabri Çelebi’nin hakkında yakalama kararının çıkartılmasının ardından Fas’a gitmesi kafaları karıştırdı.

Vatan gazetesinden Mustafa Uçar Altuntaş'ın ulaştığı Çelebi, kaçmadığını, ameliyat olan kayınpederini eşi ve çocuğuyla ziyaret etmeye geldiğini ifade etti.

Çelebi, şunları söyledi, "Medya haklının yanında değilmiş, doğru haber yapmıyormuş bunu gördüm. Medya beni cani yaptı, katil yaptı. Allah benim o an ki yaşadığım her şeyi bunları yazanlara da yaşatsın. Bu adam niye böyle yaptı, niye araştırmıyorlar bunu? Herkes bu ülkenin bölünmesini istiyor onu anladım."

Palalı meğer tutuklanmalıymış!


'KİMSE YARALANMADI Kİ'
"Benim tutuklanma kararımı çıkartan basındır helal olsun. Onların ailesi yok zaten, sadece o kızın ailesi var. Birisi annenize küfür etse ne yaparsınız merak ediyorum. Niye kaçayım ki. Mahkeme süreci var. Ben geleceğim, itirazımı da yapacağım. Yakalama kararının çıkacağının bile tahmin etmiyordum. Ben o haberleri okurken yurt dışındaydım. Basın tutuklama kararı çıkıyor? Kimse yaralanmamış, medikal tedavi görülmüş çıkmış. Ben 1-2 ay, 1 sene için memleketimi ailemi bırakacak değilim."

Erdoğan: Üniversitelere devletin güvenlik güçleri yerleşecek

Soluğu Fas'ta aldı


10 AĞUSTOS'A DÖNÜŞ BİLETİ VAR
Serdar Çelebi, 6 Temmuz’da gözaltına alınmış, adli kontrole gerek görülmeden serbest bırakılmıştı.

Savcı, 9 Temmuz’da karara itiraz etti. Mahkeme 10 Temmuz’da dosyayı aldı, 11 Temmuz’da tutuklama ve yakalama kararı aldı. Çelebi’nin, 10 Temmuz Çarşamba günü saat 16.30’da Faslı eşi ve çocuğu ile birlikte Fas’ın Casablanca şehrine gittiği ortaya çıktı.

Serdar Çelebi’nin bir ay sonraya, yani 10 Ağustos’a Türkiye’ye dönüş bileti aldığı öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/1141625114162516

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çevir kazı pala Remzi - Pe@ce

  Sen nasıl hasta bir adamsın, nasıl bir zihniyetin ürünüsün? Kimse ölmemiş de, küfür etmişler de; tabi "ağır tahrik vardı" diyeceksin mahkemede, peki hepimizin izlediği o görüntüler neydi? Eline palayı almışsın tek başına terör estiriyorsun, polislerle de gayet haşır neşirsin. Sadece sen değil sana müdahalede bulunmayan polislerin de ifadesi alınacak. Ama merak etme bu "hukuk devleti" senin estirdiğin terörü de kitabına uydurup seni kollamasını bilir. Sosyal Medya'da işyerin, ev adresin, fotoğrafların vs. hepsi dolaşıyor; bakalım hangi yüzle çıkacaksın insan içine? Sen yine dua et ki çapulcular sizin gibi faşist değil, yoksa ne canım çerçeven kalırdı, ne sen o dükkana adım atabilirdin ne de rahat huzur bulabilirdin; temelli Fas'a yerleşmek zorunda kalırdın.

  ... - hidrojen

  Serbest bırakanlara hiç bir işlem yapılmayacakmı görevi kötüye kullanmaktan dolayı.

  İsakent rumuzuna - birgaripveli

  Başbakanın ağzıyla konuşuyorsun. Sırf o sünni dediği için Reyhanlıyı sorguluyorsun. Allah aşkına Reyhanlıda ölenlerin sünni olduğuna dair hangi bilimsel veya sosyolojik veya dinsel bir bilgi var. yada elinizde insanların inaçlarını ölçer bir metrenizmi varki cesetlerin mezheplerini ölçebeliyorsunuz

  alcapone - isakent

  okadar yer saymış sında başbagları unutmuşsun reyhanlıda ölen sünni kardeşlerimizi anmamışsın niyeki senin kardeşliğin sadece mezhep kardeşligimi

  lanet tümüne - isakent

  etki tepkiyi doğurur siz attığınız Molotoflardan özür bildirdizmi 3 aylık hamile başörtülü bayana saldırının ve failin yakalanmasının haber değeri bile yok kimi basında ve yorumcularda illede palalı lanetlenecekse toptan lanetlenir yoksa yarın bizzat sizin başınıza gelince hayıflanmayın pişmanlık bekliyorsunuz bende utanma bekliyorum kimilerinden

  HANGİ ADAM? - UYİ35

  Merak etme, öldürenlerin de ceza almaması için çalışıyor devletimiz. Ama hangi adam? Bu çok önemli, makbul adamlardan olmamalı. Mesajı almışsınır sen zaten, muhtemelen, benim açıklamama gerek yoktu.

  ..... - Al Capone

  Terror, Soykirimlar palali baslar - Sivas unutmayalim, marasi unutmayalim, çorum unutmayalim