@ismailsaymaz

Palalı meğer tutuklanmalıymış!

Palalı meğer tutuklanmalıymış!
Palalı meğer tutuklanmalıymış!
Fas'a kaçan 'palalı' Sabri Çelebi hakkında, bir göstericiyi boynundan, bir komiseri de elinden yaraladığı, "mağdur, tanık ve başkaları üzerinde baskı kurma ihtimali bulunduğundan" yakalama kararı verildiği ortaya çıktı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Serbest bırakıldıktan sonra Fas’a kaçan 'palalı' saldırgan Sabri Çelebi hakkında, bir göstericiyi boynundan, bir komiseri de elinden yaraladığı, “mağdur, tanık ve başkaları üzerinde baskı kurma ihtimali bulunduğundan” yakalama kararı verildiği ortaya çıktı.

Çelebi’nin tutuklanması yönündeki itirazı değerlendiren İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, K.P. adlı göstericiyi boğazından, Komiser Kayahan Şahan’ı da elinden yaralayan saldırgana atfedilen suçların tutuklanmayı gerektirir nitelikte olması, tanık, mağdur ve başkaları üzerinde baskı kurma ihtimali bulunması karşısında hakkında yakalama kararı çıkardı.

Çelebi’nin suç ortaklarından Murat Ertik’in elindeki döner bıçağını göstericilere savurduğu ve tekme attığı, Şeyhmus Kırmızı’nın sopayla göstericileri kovaladığı, Ahmet Girgin’in de suça karıştığı belirtilirken, bu suçun üst sınırının iki yıldan fazla olmadığı için yakalanma talebi reddedildi. Bunun yerine yurtdışına çıkış yasağı kondu.

 

Palalı konuştu: Adam mı öldürdük!

Erdoğan: Üniversitelere devletin güvenlik güçleri yerleşecek

Soluğu Fas'ta aldı


  http://www.radikal.com.tr/114163911416397

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  adalet yok - mizginsu

  Biri beni bu ülkede adalet huku var diye ikna etsin.....savcı ve hakimlerimiz.. işe giderken örgü alsınlar yanlarına.. canları sıkıldığında örgü yapsınlar...

  EVET DOĞRU,TUTUKLANMALIYDI DA... - m.rozbilen

  Doğru,palalı Sabri tutuklanmalıydı.Fakat dinleyen kim? Adam kaçtıktan sonra tutuklama kararı ya da yakalama kararı ne işe yarar? Canları sağ olsun ne yapalım? Oysa palalı Sabriye gelinceye kadar neler var.Onlar ne olacak?

  Neden - anaximenes

  tutuklansın ki.. Roboski'nin failleri tutuklandı mı. Cezaevleri katliamının sorumluları terfi bile ettirildi. Ya Ethem'in katili.. Adam devletin kolluk güçlerine 'yardım' etmiş, illa üstünde üniforma olması gerekmiyor. Türkiye'de faşist milislerin listesi sayıp dökmekle bitmez. Yıllardır bu tiplerin organize ya da spontan her türlü fiili adli takibata uğramadığı gibi üstelik ödüllendirilmişlerdir..

  OĞLUM BAK GİT - 1CAM2BABA

  Hatırlayanlar vardır. "Oğlum Bak Gir" olayında temizlik işçisinin elindeki fırça sapı silah sayılmıştı ve ona göre yargılanmıştı. Pala nedir ki? Olsa olsa bıyık sayılmıştır. Pala bıyıklı.

  Kolayı var ! - vancetti

  Anayasal hakkını kullanarak hükümeti pretosto etti diye masum insanları tutuklamıyı marifet sayıyorsunuz. Görevi ihmal eden, onu serbest bırakan yargı mensuplarını tutuklayın, bunu yapın ki yargıya güven duyalım.

  Onu tutuklamayan hakim işine devam edecek - irfanyal

  Daha önce de çok yaşandı; hatta "bizim çocuklar" dendi. Ülkemizde hukuk, adaleti değil, devleti korumak için var. Hukuk eğitimi böyle. Kimi katille resim çektirir, işine devam eder, kimi katile yardım eder hoş görülür, kimi de devlet adına cinayet işler; işleyebilir. Bozukluk "devlet" algısında. Hizmet eden değil, ceberut devlet yapısında. Palalıya iyi tatiller demekten başka yapacak bir şey yok gibi. Hakime de....

  Yurt Dışı yasağı - shan fest

  Sevsinler yurt dışı yasağınızı..tutuklanacak adama yurt dışı yasağı yok..tutuklanmayacak adama yurt dışı yasağı...bizde hıyarız demekki bunların gözünde