@ismailsaymaz

Palalı meğer tutuklanmalıymış!

Palalı meğer tutuklanmalıymış!
Palalı meğer tutuklanmalıymış!
Fas'a kaçan 'palalı' Sabri Çelebi hakkında, bir göstericiyi boynundan, bir komiseri de elinden yaraladığı, "mağdur, tanık ve başkaları üzerinde baskı kurma ihtimali bulunduğundan" yakalama kararı verildiği ortaya çıktı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Serbest bırakıldıktan sonra Fas’a kaçan 'palalı' saldırgan Sabri Çelebi hakkında, bir göstericiyi boynundan, bir komiseri de elinden yaraladığı, “mağdur, tanık ve başkaları üzerinde baskı kurma ihtimali bulunduğundan” yakalama kararı verildiği ortaya çıktı.

Çelebi’nin tutuklanması yönündeki itirazı değerlendiren İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, K.P. adlı göstericiyi boğazından, Komiser Kayahan Şahan’ı da elinden yaralayan saldırgana atfedilen suçların tutuklanmayı gerektirir nitelikte olması, tanık, mağdur ve başkaları üzerinde baskı kurma ihtimali bulunması karşısında hakkında yakalama kararı çıkardı.

Çelebi’nin suç ortaklarından Murat Ertik’in elindeki döner bıçağını göstericilere savurduğu ve tekme attığı, Şeyhmus Kırmızı’nın sopayla göstericileri kovaladığı, Ahmet Girgin’in de suça karıştığı belirtilirken, bu suçun üst sınırının iki yıldan fazla olmadığı için yakalanma talebi reddedildi. Bunun yerine yurtdışına çıkış yasağı kondu.

 

Palalı konuştu: Adam mı öldürdük!

Erdoğan: Üniversitelere devletin güvenlik güçleri yerleşecek

Soluğu Fas'ta aldı