Palalı saldırgan: Asıl o kadın bana saldırdı

Palalı saldırgan: Asıl o kadın bana saldırdı
Palalı saldırgan: Asıl o kadın bana saldırdı
Gezi olayları sırasında elindeki 'pala' ile vatandaşlara saldıran Sabri Çelebi, televizyon programında kendini savundu: Ben bir şey yapmadım. Asıl o kadın bana saldırdı.

Taksim'de elinde palayla çevredekilere saldırırken görüntülenen ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Sabri Çelebi, A Haber 'e konuştu. Çelebi, "Göstericilere kesinlikle saldırmadık" dedi. Ancak ortaya çıkan yeni görüntülerde Çelebi'nin çevredekilere palayla saldırdığı ve bir kişiyi de yaraladığı görülüyor.

Ben ne teröristim, ne siyasetçiyim, ne de başka bir şeyim, sadece esnafım. AK Parti ’ye de hiçbir şekilde oy vermedim. Olayların başladığı ilk günden beri gösterilere sempatiyle bakmış, göstericilere yardım etmiş insanlarız. Dışarıda müdahaleler olduğunda göstericilere biz her türlü yardımcı olduk. Gezi Parkı’nın tam boşalttığı zaman bizim dükkanımızın önünde barikatlar kuruldu. Bizim sandalyelerimize, bizim şemsiyelerimize molotof kokteyli atıldı. Bir şey demedik. Gösterici gösterisini yapar, polis de müdahalesini yapar diye hiç sesimizi çıkarmadık.

AKP'li vekil: Pala hukuki müdahale


“BANA SALDIRDILAR”
Yukarıda oturuyordum, kalabalıklar geldi, sesler geldi ben de aşağıya inip ne oluyor dedim. Bizim personelle göstericilerden bazıları, bunlar gösterici değildir belki de, başka insanlar olabilir, bizim elemanlarla tartışıyorlardı. Tartışma nedenini sordum; bunlar kask, gaz maskesi falan çıkarıyorlarmış müşteri de rahatsız olur diye çocuklar izin vermemişler. Polis bunu görürse bizi alırlar, içeriye gaz bombası atarlar, müşteri yaralanır gibisinden. Ben de 'Yapmayın dışarı çıkın böyle olmaz' dedim. Bizim personele önceden 'Siz AKP’li misiniz? AKP’yi mi savunuyorsunuz?' gibi laflar söylenmiş. Rica ettim ama provokatörler var içlerinde, saldırdılar. Darp raporum da var. Çoğunlukla bu kışkırtmayı yapanlar bayanlardı. Tepki verdiğinizde dışarıdan farklı görünüyor, olayı bilmeyenler bile üzerimize saldırdılar. Çok kalabalık oldular. Ben de o anda kendimi ve iş yerimi savunmak püskürtmek amacıyla, elime geçen, zırh, bizim aşçının kıymayı doğramak için doğradığı zırh, onu aldım çıktık dışarı. Önceden planlanmış bir şey değil. Bir anda olan bir şey.

Ne savcılık ne de mahkeme 'pala'yı görmemiş


"BU YAPTIĞIM İYİ BİR ŞEY DEĞİL"
Biz göstericilere saldırıyormuşuz gibi gösteriliyor ama biz göstericilere kesinlikle saldırmadık, polise de saldırmadık. Benim hiçbir partiyle ilişkim yok. Bayana vurduğum söyleniyor. Orada bana vuran bayanlardan bir tanesiydi zaten. Ben sadece zırhın yan tarafıyla tokat atar gibi tokat attım. Ben hiçbir şekilde bir insanı öldürmek, yaralamak veya daha farklı şeyler yapmak gibi bir niyetim yoktu. Sadece malıma, işyerime olan saldırıyı kışkırtmak amaçlı bir tepkiydi. O tepkiyle aldığım bir şeydi. Ben onu almasaydım belki beni öldüreceklerdi, dükkanımı yakıp yıkacaklardı. İyi bir şey mi? hayır değil. Ama psikolojimi, kaybettim.

İŞTE PALALI SALDIRGANIN YENİ GÖRÜNTÜLERİ: