Palalı saldırgan: Asıl o kadın bana saldırdı

Palalı saldırgan: Asıl o kadın bana saldırdı
Palalı saldırgan: Asıl o kadın bana saldırdı
Gezi olayları sırasında elindeki 'pala' ile vatandaşlara saldıran Sabri Çelebi, televizyon programında kendini savundu: Ben bir şey yapmadım. Asıl o kadın bana saldırdı.

Taksim'de elinde palayla çevredekilere saldırırken görüntülenen ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Sabri Çelebi, A Haber 'e konuştu. Çelebi, "Göstericilere kesinlikle saldırmadık" dedi. Ancak ortaya çıkan yeni görüntülerde Çelebi'nin çevredekilere palayla saldırdığı ve bir kişiyi de yaraladığı görülüyor.

Ben ne teröristim, ne siyasetçiyim, ne de başka bir şeyim, sadece esnafım. AK Parti ’ye de hiçbir şekilde oy vermedim. Olayların başladığı ilk günden beri gösterilere sempatiyle bakmış, göstericilere yardım etmiş insanlarız. Dışarıda müdahaleler olduğunda göstericilere biz her türlü yardımcı olduk. Gezi Parkı’nın tam boşalttığı zaman bizim dükkanımızın önünde barikatlar kuruldu. Bizim sandalyelerimize, bizim şemsiyelerimize molotof kokteyli atıldı. Bir şey demedik. Gösterici gösterisini yapar, polis de müdahalesini yapar diye hiç sesimizi çıkarmadık.

AKP'li vekil: Pala hukuki müdahale


“BANA SALDIRDILAR”
Yukarıda oturuyordum, kalabalıklar geldi, sesler geldi ben de aşağıya inip ne oluyor dedim. Bizim personelle göstericilerden bazıları, bunlar gösterici değildir belki de, başka insanlar olabilir, bizim elemanlarla tartışıyorlardı. Tartışma nedenini sordum; bunlar kask, gaz maskesi falan çıkarıyorlarmış müşteri de rahatsız olur diye çocuklar izin vermemişler. Polis bunu görürse bizi alırlar, içeriye gaz bombası atarlar, müşteri yaralanır gibisinden. Ben de 'Yapmayın dışarı çıkın böyle olmaz' dedim. Bizim personele önceden 'Siz AKP’li misiniz? AKP’yi mi savunuyorsunuz?' gibi laflar söylenmiş. Rica ettim ama provokatörler var içlerinde, saldırdılar. Darp raporum da var. Çoğunlukla bu kışkırtmayı yapanlar bayanlardı. Tepki verdiğinizde dışarıdan farklı görünüyor, olayı bilmeyenler bile üzerimize saldırdılar. Çok kalabalık oldular. Ben de o anda kendimi ve iş yerimi savunmak püskürtmek amacıyla, elime geçen, zırh, bizim aşçının kıymayı doğramak için doğradığı zırh, onu aldım çıktık dışarı. Önceden planlanmış bir şey değil. Bir anda olan bir şey.

Ne savcılık ne de mahkeme 'pala'yı görmemiş


"BU YAPTIĞIM İYİ BİR ŞEY DEĞİL"
Biz göstericilere saldırıyormuşuz gibi gösteriliyor ama biz göstericilere kesinlikle saldırmadık, polise de saldırmadık. Benim hiçbir partiyle ilişkim yok. Bayana vurduğum söyleniyor. Orada bana vuran bayanlardan bir tanesiydi zaten. Ben sadece zırhın yan tarafıyla tokat atar gibi tokat attım. Ben hiçbir şekilde bir insanı öldürmek, yaralamak veya daha farklı şeyler yapmak gibi bir niyetim yoktu. Sadece malıma, işyerime olan saldırıyı kışkırtmak amaçlı bir tepkiydi. O tepkiyle aldığım bir şeydi. Ben onu almasaydım belki beni öldüreceklerdi, dükkanımı yakıp yıkacaklardı. İyi bir şey mi? hayır değil. Ama psikolojimi, kaybettim.

İŞTE PALALI SALDIRGANIN YENİ GÖRÜNTÜLERİ:


  http://www.radikal.com.tr/1141010114101013

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Mesajı doğru mu okuduk ? - sks222

  Gezi eylemcileri yanlış mı yapıyor ? Mahkeme kararlarına ve polisin uygulamalarına bakılırsa gaz maskesi, fular, gözlük taşıma, sopa serbest, karanfil sallama, pala serbest, taş atma kurşun sıkabilirsin, slogan atma, taciz ve küfür serbest, jop dayak yalan dolan serbest, gezi parkında, taksim meydanında izinsiz gösteri yapamazsın, havaalanlarında izinsiz miting serbest, Kürte Türke Laza Suryaniye Çerkeze, Ermeniye muhalefet yasak, sadece Araplara muhalefet serbest hatta silahlar teyyibden.

  Sıvıyor hâlâ... - sertanyar

  Tecavüzü bile hoş gören bir zihniyet oluştu bu memlekette AKP sayesinde. Geçenlerde 16 yaşında kıza 4 kişi tecavüz etti, bir tane devlet yetkilisi çıkıp da bu adamlara bir laf etmedi. Hatta bir tanesi hariç hepsini serbest bıraktılar. Bir yerde iki sevgili öpüşüyor diye ortalığı ayağa kaldıranlar tecavüze sıcak bakıyorlar demek ki. Kendileri de vatanın milletin toprağına malına tecavüz ettiklerinden dolayı sorun olmuyordur herhalde. Bu adam da işte çıkmış artık ne diyeceğini bilememiş utancından bir tarafından uyduruyor başbakan gibi. Bu memlekette öpüşmek günah, tecavüz mubah oldu sayenizde.

  IC SAVAS - Secret Garden

  korkarim artik eylemcilerde silahlanip sokaga cikacak.bu ve buna benzer gozu donmus katil yobazlar sokaklarda rahatca insan kesebiliyorsa polis seyredip mahkemeler serbest birakiyorsa eylemcilerde elinde pala silah balta ile dolasmaya baslar.bu gidisat ic savastir.daha evel bu polis doguda hizbullahci denen yobaz teror orgutune destek veriyordu sonuc 17 500 insan katledildi ve hicbir tane insan yakalanmadi.tutukklananlarin hepside serbest birakildi.

  3 gün - tripanazom

  Aradan 3 gün geçtikten sonra bunu yapan adama normal olarak öfkelendiğimizde asıl sorunu görmemiz biraz engelleniyor gibi. Yargı, devlet, gibi kurumların işlevi nedir?

  Satir - Ari Zerdüst

  Kürdistan cografyasi 90 lar döneminde bu satirlilar" Hizbikontrlara" tarafindan kana bulandi.Devletin agziyla yermi bin faili( beli) mechul cinayet islendi.Bunlar bir dönem devlet cinde tehlikei olmaya baslayinca bir kismi tutuklandi.Fakat AKP iktidari bunlari hem serbest birakti,hemde ödülendirdi.AKP den aldiklari gücle hic teradüt etmeden halka saldirabiliyorlar.Darb etmek,öldürmek bunlarin esas görevi.Bunlara bu görevi verende iktidari icin AKP:

  O kedi buraya gelecek. - leyuze

  Anlaşıldı, hukuk bu adamı yargılamayacak. Aksini beklemek de zaten safdillik olurmuş. Ancak bu korkak adam, keşke ödlek yüreğim, kadınlara da ödlek davranmaya devam etseydi diyecek. Keşke devlet beni yargılasaydı diyecek. Keşke halkın kamu vicdanından aforoz edilmeseydim diyecek. Keşke arkamı kollamadan yürümek zorunda kalmasaydım diyecek.

  Adam onu der, bunu der. Zalimdir, mazlumdur. Farketmez. - cselcuk

  Olaylar bu noktaya geldikten sonra artık sapla samanı ayıramazsınız. Her iki taraf da tansiyonu düşürmek için çaba harcamalı. Yeter.