Palalı yine dönmekten vazgeçti

Palalı yine dönmekten vazgeçti
Palalı yine dönmekten vazgeçti
'Palalı saldırgan' olarak anılan Sabri Çelebi, ikinci kez Türkiye'ye dönmekten vazgeçti.

İstanbul Talimhane'de, Gezi olayları sırasında eylemcilere pala ile saldırı anı görsel ve yazılı medyada görüntülenince, Savcılık tarafından gözaltına alınan ancak kaçma şüphesi olmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldıktan sonra Fas’a giden Sabri Çelebi ikinci kez Türkiye ’ye dönmekten vazgeçti.

Sabri Çelebi’nin bugün akşam saatlerinde yanında eşi Daoui Hanae ve çocuğu Havin Nilda ile birlikte İstanbul’a gelmek için THYile ortak uçuş yapan Fas Havayolları’ndan bilet aldığı öğrenildi. Son dakikaya kadar İstanbul’a uçması için Fas Havalimanı’nda beklenen Sabri Çelebi’nin satın aldığı uçak biletini açığa aldırarak dönüşünü ileri bir tarihe ertelediği öğrenildi.

BAYRAMDAN SONRA DÖNECEĞİM DEMİŞTİ

Sabri Çelebi ilk olarak 23 Temmuz günü Türkiye’ye dönmek için uçak bileti almış onu da son dakikada iptal ettirmişti. Fas’a gittikten sonra Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede hakkında 9 yıl 9 aydan, 27 yıla kadar hapis cezası istenen Sabri Çelebi, gittiği Kazablanka’dan DHA muhabirine telefonla yaptığı konuşmada bayramdan sonra Türkiye’ye döneceğini açıklamış ve şöyle konuşmuştu:

"Hakkımda 27 yıl istenmiş, adam öldürenler bile 4 yıl yatıp çıkıyor. 50 yıl istense umrumda değil yine de Türkiye'ye döneceğim. 1,5 yaşında çocuğum var. Ben ekmeğimi orada kazanıyorum. İşim gücüm İstanbul'da. Ben Fas'ta ne yapacağım. Çocuğumun rahatsızlığı nedeniyle dönüşüm gecikti. Ramazan Bayramı'ndan sonra Türkiye'de olacağım."


  http://www.radikal.com.tr/114603411460343

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gıyabında yargılanamıyor mu? - generalduncan

  Adam zaten gazeteler aracılığıyla neden yaptığını, her şeyi anlattı. İfadesini vermiş kadar oldu. Yargılama gıyabında devam etmeli ve cezası belli olmalıdır. Mahkemenin insanların gelmesini beklediği nerede görülmüş?

  Palali isini biliyor. - Roza lüxemburg

  Erdogan ve ekibi dönmemesini söylemistir. Secim öncesi olmasa idi; elini kolunu sallaya gelir ve kiyak bir is kapardi. Ama simdi tam da secim arafesi. Bu dönemde AKP nin topluma sirin görünmesi gerekiyor.Bu yüzden palali hayallerini secim sonrasina saklamasi gerekir.

  2014 - isakent

  2014 ramazan bayramını kastetmiştir yanlış anlama var