Palandöken'de kar perdelerine çarpan üniversite öğrencisi hayatını kaybetti

Palandöken'de kar perdelerine çarpan üniversite öğrencisi hayatını kaybetti
Palandöken'de kar perdelerine çarpan üniversite öğrencisi hayatını kaybetti
Üniversite öğrencisi Mehmet Akif Koyuncu, gece üç arkadaşı ile çıktığı Palandöken Kayak Merkezi'nde suni kar püskürtme direklerinin etrafına koruyucu olarak sabitlenen minderle kaymak kar perdelerine çarpıp hayatını kaybetti. Koyuncu'nun Facebook'ta "Demek ki bir gecede insanın hayalleri değişebiliyormuş" diye paylaşımı dikkat çekti.

RADİKAL- Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi 25 yaşındaki Mehmet Akif Koyuncu, gece vakti üç arkadaşı ile çıktığı Palandöken Kayak Merkezi'nde suni kar püskürtme direklerinin etrafına koruyucu olarak sabitlenen minderle kaymak isterken hayatınI kaybetit. Dün feci bir kaza da Uludağ'da meydana gelmişti. 8 yaşındaki Elif Uymuşlar, kızak yaparken düşüp başını kar birikintisine çarparak hayatını kaybetmişti. Palandöken Kayak Merkezi'nin A Telesiyeji 10 Numaralı Pist'te dün gece saat 23.00 sıralarında meydana gelen olayda ididaya göre Erzurum Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde tekniker olarak çalışan ve aynı zamanda Veteriner Fakültesi'nde okuyan Mehmet Akif Koyuncu, 4 arkadaşı ile birlikte çıktığı Palandöken Kayak Merkezi'nde kayak pistlerine suni kar yağdıran direklerin çevresine çarpmalar için sarılan güvenlik minderlerden birini söktü. Ay ışığından yararlanarak kaymaya başlayan gençler, komisyon kararı ile kapalı bulunan ve işaretlerle girilmesi yasaklanan bölgeye girdiler. Arkadaşlardan birini arkasına alarak hızla kaymaya başlayan Mehmet Akif Koyuncu, pistin sol tarafındaki tahtadan yapılan kar perdesine çarptı. 
 AĞIR YARALANDI  AMA...

Koyuncu, kazada ağır yaralandı, arkasında bulunan arkadaşına ise bir şey olmadı. Arkadaşları Jandarma'yı arayarak yardım istedi. Kısa sürede olay yerine giden Jandarma Arama ve Kurtarma (JAK) timleri Mehmet Akif Koyuncu'yu kar motosikletli sedyeye alarak indirdi ve ambulansla hastaneye kaldırdı. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktorların tüm çabalarına karşın Koyuncu kurtarılamadı ve öldü. Koyuncu'nun ölüm nedeninin belirlenmesi için cenazesi Adli Tıp Kurumuna götürüldü.
Jandarma Mehmet Akif Koyuncu'nun ölümü ile ilgili olarak arkadaşları S.Ç., N.Y., F.A. ve Ş.Y.'nin ifadesini aldı. Arkadaşları eğlenmek için çıktıkları dağda minderi sökerek kaymaya başladıklarını ve talihsiz kazanın meydana geldiğini söyledi.''DEMEK Kİ BİR GECEDE İNSANIN HAYALLERİ DEĞİŞEBİLİYORMUŞ''

2011 yılında Hacettepe Üniversitesi diş protez bölümünden mezun olan, 2012 yılında ise Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veterinerlik fakültesi'nde okurken yatay geçişle Erzurum'a gelen Koyuncu, 4 Ocak günü Facebook'taki hesabında, "Demek ki bir gecede insanın düşünceleri ve hayalleri değişebiliyormuş" diye paylaşımı dikkat çekti.

8 yaşınadki elif kızakla kara çarpıp öldü


ASLI NEMUTLU DA ANTREMAN YAPARKEN KAR PERDELERİNE ÇARPARAK ÖLMÜŞTÜ

Öte yandan milli kayakçı Aslı Nemutlu da 12 Ocak 2012'de Konaklı Kayak Merkezi'nde antrenman yaparken dengesini kaybedip kar perdelerine çarparak yaşamını yitirmişti.

Turgay İPEK - Zafer KUMRU/ ERZURUM-DHA