'Palavralar' Britanya'da

'Yaratılış Atlası' adlı kitabını Fransa'nın ardından ABD'de de dağıtmaya başlayan Adnan Oktar, dış basına haber olmaya devam ediyor.

LONDRA - 'Yaratılış Atlası' adlı kitabını Fransa'nın ardından ABD'de de dağıtmaya başlayan Adnan Oktar, dış basına haber olmaya devam ediyor. Önceki gün Amerikan New York Times gazetesinin Adnan Hoca'nın okyanus aşan bu çabasına dikkati çekmesinin ardından dün de Britanya'daki Guardian gazetesi, 5.5 kg ağırlığıyla dillere düşen Yaratılış Atlası'nı haber yaptı. Haberde şu ifadeler kullanıldı: 'Yaratılışın mucizelerini övüp evrimi 'krizdeki olanaksız, yalan ve aldatıcı bir teori' olarak nitelendiren 800 sayfalık kitabı alan Amerikalı bilim insanları serseme döndü.
Kitap, Hıristiyan fundemantalist bir gruptan değil İslami fundemantalist bir gruptan, Türkiye'deki Adnan Oktar'dan geliyor. 'Yaratılış Atlası'nın bir kopyası, 100 dolara mal oluyor.' Berkeley Üniversitesi'nde evrim biyologu Kevin Padian ise "Kitabın üretim değeri beni şaşkına uğrattı. Ayrıca ne kadar palavrayla dolu olduğunu görmekten de aynı derecede şaşkınlığa uğradım" yorumunu yaptı. (Dış Haberler)