@idrisemen

Pamir'in babasından 'mahalleden çıkacak' uyarısı

Pamir'in babasından 'mahalleden çıkacak' uyarısı
Pamir'in babasından 'mahalleden çıkacak' uyarısı
3,5 yaşındaki Pamir'i arama çalışmaları devam ederken baba Serdar Dikdik arama yapan yetkililere, "Çocuğun ayağında ayakkabı bile yok. Aramaları ormanlık alanda değil mahalle içinde yoğunlaştıralım" dedi.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - 3,5 yaşındaki Pamir'i arama çalışmaları devam ediyor.

350 Jandarma, yaklaşık 300 kişilik sivil arama ekipleri ormanlık alanda aramalara devam ediyor. Kafa karışıklığı yaratmaması için gönüllülerden çok kişi geri gönderildi. Zekeriyaköy adeta karantina altına alındı. Köpeklerle arama da yapıldı.

Küçük Pamir’in uyuyup kalmış olma ihtimaline karşı boş evler, bodrum katları, metruk binalar, vilların havuzları, duvar dipleri, çalı araları köşe bucak aranıyor. Üzerinde kırmızı tulum bulunan Pamir için bu durumda yetkililere göre dezavantaj. Eldiven, şapka, çorap, patik gibi çocuğun düşürmesi muhtemel giysiler olsa ipucu yakalamak daha kolay olacağı belirtiliyor.  

Pamir'den 24 saattir haber yok

Baba Serdar Dikdik çalışmaları koordine eden yetkililere bilgi verdi. Aramaların mahalle içinde yoğunlaştırılmasını isteyen baba, “Çocuğun üzerinde tulum var. Ayakkabısı bile yok. Aramaları ormanlık alan yerine mahalle içinde yoğunlaştırın. Pamir akşam 19.00 gibi uyur. Şimdi gündüz. Ayaklandı. Kesin buralarda dolaşacak. Zekeriyaköylüler bu çocuk kesin bir bahçeye girdi. Evi kapalı olanlar varsa bir içeri seslenin. Hareketli çocuk sese gelir. Emlakçılar boş evleri bir kontrol edin. Eve girmiş kapı kapanmış olabilir. Herkes mahallesine baksın. Bu çocuk buralarda bir yerde çıkacak. Çocuk ağlamayı bilmiyor. Çocukta kırmızı tulum var. Casper hayalet gibi dolaşıyor. Kesin buralardan çıkacak" dedi.

VALİ MUTLU: BULUNCAYA KADAR ARAYACAĞIZ
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da, Pamir Dikdik'i arama çalışmalarıyla ilgili Twitter'dan bir mesaj iletti. Mutlu mesajında, "Küçük Pamir'i şu ana kadar 6 km çaplı bir alanda adım adım uzman ekiplerimizle aradık. Kayıp çocuğumuza ulaşamadık, buluncaya kadar arayacağız" dedi.