Panzer bu defa gül suyu sıktı

Panzer bu defa gül suyu sıktı
Panzer bu defa gül suyu sıktı
Bitlis'te devam eden Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, panzerlerden gül suyu sıkıldı.

BİTLİS - Bitlis Valiliği, Bitlis Belediyesi ve İl Müftülüğü'nün birlikte organize ettiği Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, merkez Arifbey Caddesi'nde, panzerle vatandaşların üzerine gül suyu sıkıldı.

Esnafı ziyaret eden Valisi Veysel Yurdakul, Kutlu Doğum Haftası'nı vatandaşlarla birlikte sokakta kutladıklarını söyledi. Bu yılki kutlamaların farklı formatta olmasını istediklerini belirten Vali Yurdakul şöyle konuştu:

" Emniyet Müdürlüğü'ne ait araçlar ile vatandaşlarımıza, caddelerimize ve sokaklarımıza gül suyu sıkıyoruz. Müftülüğümüz ve diğer yetkililerimiz vatandaşlarımıza Gül Muhammediye anlamında kırmızı güller dağıtılıyor. Bu yıl kutlu Doğum Haftası'nın farklı formatlarda olmasını istedik. Camilerde mescitlerde kutlanmasının yanında sokaklarda vatandaşlarımız ile kutlamak için karar aldık. Ticaret adamlarımız, esnaflarımız, kamu çalışanlarımız ve STK'larımız bu projeye destek verdi. Bu sebeple ilimizin en merkezi caddesinde vatandaşlarımıza gül dağıtmaya devam ediyoruz."

Dağıtılan gülleri alan vatandaşlar ise barıştan daha iyi bir şey olmadığını belirterek, "Peygamber Efendimiz iyiliği tavsiye etmiştir. Kardeşine, din ehline iyi olun buyurmuştur" ifadelerini kullandı.

DHA - Özcan ÇİRİŞ