Panzer lazım mı hanım?

Emniyet Genel Müdürlüğü'nü, hurda ve hizmette kullanılabilme niteliğini yitirdiği belirlenen, onarımı ekonomik açıdan uygun olmayan taşıt, silah, mühimmat, makine ve teçhizatının satışı için harekete geçildi.

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü'nü, hurda ve hizmette kullanılabilme niteliğini yitirdiği belirlenen, onarımı ekonomik açıdan uygun olmayan taşıt, silah, mühimmat, makine ve teçhizatının satışı için harekete geçildi.
Bu amaçla hazırlanan, 'Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Ait Araç, Gereç, Mal ve Malzemenin Satış, Hibe, HEK (onarımı ekonomik olmayan) ve Hurda Durum ve İşlemleri ile Hizmet Satışına Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Yasa Tasarısı' Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunuldu. 2001 yılında çıkarılan yasa uyarınca Emniyet Genel Müdürlüğü, sadece, standart dışı bulunan ve ihtiyaç fazlası olan taşıtlarını satışa çıkarabiliyordu. Yasada yapılmak istenen değişiklikle, taşıtların yanı sıra silah, mühimmat, makine ve teçhizatın 'hurda' ya da onarımı ekonomik olmayan duruma düşmeleri durumunda satılmasının yolu açılacak.
Beş kişilik komisyon
Bu kapsamda satışa çıkarılması istenen malları belirlemek üzere Emniyet'te beşer kişilik komisyonlar oluşturulacak. Komisyonlarda, konuyla ilgili en az iki teknik uzman yer alacak. Satılacak malların değer tespiti için de Maliye Bakanlığı temsilcisinin de yer aldığı ayrı komisyonlar kurulacak.
Gelir Emniyet'in ihtiyaçlarına
Öte yandan, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne tahsis edilmiş bulunan Hazine'ye ait gayrimenkullerden de ihtiyaç fazlası olanlar satılarak elden çıkarılacak. Bütçeye kaydedilecek olan gayrimenkul satış gelirleri ise Emniyet'in ihtiyacı olan bina ve tesis yapımı, onarımı, donatımı ile asayiş, trafik ve güvenlik hizmetleri için gerekli mal ve hizmet alımında kullanılacak.


    http://www.radikal.com.tr/7395817395810

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.