Papatya peşinde 750 kilometre

Güneş, ışıl ışıl deniz ve dalga şıpırtıları sayılmazsa sessizlik... Türkiye'nin büyük bölümü kar ve buzla uğraşırken, Bodrum erken baharı yaşadı.

MUĞLA - Güneş, ışıl ışıl deniz ve dalga şıpırtıları sayılmazsa sessizlik... Türkiye'nin büyük bölümü kar ve buzla uğraşırken, Bodrum erken baharı yaşadı. Güneşli ve ılık havayla birlikte Bodrum'un kırları çiçeklerle doldu, bu durum belki de en çok Ankaralı bir grup çiçekçiyi sevindirdi. Ankaralı çiçekçiler minibüslerle Bodrum yolunu tuttu. Alice Çiçekçilik ve Organizasyon Şirketi'nden İlyas Bakırcı, Ankara'dan Muğla'ya gelirken yolda kar ve buz nedeniyle bir karış toprak dahi göremediklerini söylüyor! Bakırcı, "Ancak 750 kilometre yol kat ettikten sonra, cennete geldiğimizi sandık. Kırlardan topladığımız papatya, badem çiçeği ve laleleri Ankaralı sevgililere götürüp, Bodrum havası solumalarını sağlayacağız. Bu çiçekler en az 20 gün canlılığını korur" dedi.
'Çiçeklerin dili'ne göre, papatya 'uysal aşk' anlamına geliyor. Beyaz gül 'masumiyet', kırmızı gül 'ateşli aşk', pembe gül 'benim gönlüm sende', sarı gül 'sıcak sevgi', orkide 'mağrur âşık', lilyum 'güven', gerbera ise 'iyimserlik' demek...


    http://www.radikal.com.tr/7376567376560

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.