'Papatyalara' operasyon: 102 kişi gözaltında

'Papatyalara' operasyon: 102 kişi gözaltında
'Papatyalara' operasyon: 102 kişi gözaltında
Adana'da jandarmanın yaptığı operasyonda, Papatyalar Sosyal ve Yardımlaşma Kültür ve İşletme Kooperatifi'nde kumar oynayan 102 kişi yakalandı.

 

 

ADANA - İl Jandarma Komutanlığı, dernek veya kooperatif adı altında faaliyet gösteren yerlerde kumar oynanmasının önlenmesine yönelik operasyonlarına devam ediyor. Seyhan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde faaliyet gösteren SS. Papatyalar Sosyal ve Yardımlaşma Kültür ve İşletme Kooperatifi, binasında tombala çekilmek suretiyle kumar oynatıldığı bilgisine ulaşıldı. İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından söz konusu binaya operasyon düzenlendi. Yapılan aramada; prefabrik binanın kiralandığı, müşteri tabir edilen şahısların şehir merkezinden servislerle bölgeye getirildiği, müşterilerin satın aldıkları tombala kartlarındaki rakamların üzerini tombala makinesinden çekilen sayılara göre çay pulları ile kapattığı, çekilişin kamera ve yansı cihazları vasıtasıyla duvarlardaki perdelere ve televizyonlara yansıtıldığı, toplanan paranın işletme karı kesilerek kartlardaki sayıların kapatılmasına göre ödül olarak dağıtıldığı tespit edildi.

102 KİŞİ GÖZALTINDA


Söz konusu binada yapılan aramada; kumar oynayan 102 kişi yakalanırken, kumar oyununda kullanılan suç unsuru (tombala makinesi, kamera, yansı cihazı, çekiliş kartları, para malzemelere el konulmuştur. Kooperatif kurucu üyesi bir şahıs hakkında ‘kumar oynamaya yer ve imkan temin etmek’ suçundan, kumar oynayan 102 şahıs hakkında ise Kabahatler Kanununun 34’üncü maddesi gereğince toplam 18 bin 564 TL idari para cezası uygulanarak, gerekli adli ve idari işlem yapıldı. (CİHAN)