Papaz hasta olunca cenazeye imam geldi

Şeker komasına girerek Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşamını yitiren 61 yaşındaki Marlis Sartisson'un cenazesi, papazın hasta olması nedeniyle imam tarafından defnedildi.

ANTALYA - Şeker komasına girerek Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşamını yitiren 61 yaşındaki Marlis Sartisson'un cenazesi, papazın hasta olması nedeniyle imam tarafından defnedildi.
Almanya'dan 17 yıl önce tatile gelen Marlis Sartisson, çok sevdiği Alanya'ya yerleşti. Şeker komasına girerek ölen Sartisson'un cenazesi dün toprağa verildi. Alanya Papazı Joachım Kusch'un hastalığı nedeniyle Almanya'da tedavi görmesi üzerine, cenazeye imam Rıfat Kaçmaz çağrıldı. İmam Kaçmaz, cenaze töreninde hem Fatiha hem de İncil'den bölümler okudu. Törende, gözyaşlarına hâkim olamayan kız kardeş Anne Sartisson, "Papaz Kusch hastalığı nedeniyle törene katılamadı. Biz de imamın töreni yapmasını istedik. Tek Allah'a inanıyoruz. Hıristiyan ve Müslümanların Allah'ı tektir. Papazın olmadığı yerde bizim için imam geçerlidir" dedi.
Alanya'da geçen 26 Mart'ta ölen 82 yaşındaki Alman Gertrud Meier de eşi ve kızından cenazesini bir imamın toprağa vermesini istemişti. Yaşlı kadının vasiyeti yerine getirilmişti.