Papaz katiline 15 yıl hapis

Papaz katiline 15 yıl hapis
Papaz katiline 15 yıl hapis
Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde 2.5 yıl önce, Katolik Kilisesi Anadolu Havarisel Episkoposu Vekili Luigi Padovese'yi öldüren 27 yaşındaki Murat Altun'a 15 yıl hapis cezası verildi.

Episkopos Vekili 64 yaşındaki Luigi Padovese, 3 Haziran 2010’da yazlık olarak kullandığı, ilçeye bağlı deniz kenarındaki Karaağaç Beldesi Sultanköy Sitesi’nin ön bahçesinde 4 yıllık şoförü Murat Altun tarafından boğazı kesilerek öldürüldü. İskenderun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi ’nde görülen duruşmada mahkeme heyeti Luigi Padovese’yi öldürmekten müebbet hapis istemiyle yargılanan sanık Murat Altun’un, sanığın eylemi haksız tahrik etkisi altında gerçekleştirdiği kanaati ile 18 yıl hapis cezasına çarptırılmasına, yargılanma sürecindeki iyi hali göz önünde bulundurularak 3 yıl indirimle 15 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Ufuk AKTUĞ / DHA


  http://www.radikal.com.tr/111812711181276

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu adalet kimin adaleti? - SelimAnteros

  Papaz, kadın, trans, eşcinsel, azınlık... öldürmeyi iyi hal ve tahrik indirimi için yeterli gören adalet kimin adaleti? Mukayese etmek istemiyorum ama öldürülen dezavantajlı gruptan değil de örneğin bir imam olsaydı sonuç aynı mı kalacaktı?

  İyiki imam değil - vancetti

  İmam olsaydı, Ergenekon bağlantısından tutunda, KCK ve DHKP C örgütüne varana kadar biri sürü örgüt bağı kurulur, terör örgütüne üye olmak, yardım ve yataklıktan müebbet hapis yerdi. Akıllı katil, bu ülkede "gavur" ve kadın öldürmeğe cezanın en alt sınırı verilir. Yaşasın ileri demokrasi!.

  indirim - lapodix

  bir de üstelik katile iyi hal indirimi.

  Al sana adalet.. - candeniz02

  15 yilin da tamamini yatmayacagina gore..Bu mahkeme heyetini,insanlarin suc isleme hevesini tetikledikleri icin cezalandirmak lazim..

  duyrulur - tappo

  Üniversite öğrencisi Cihan Kırmızıgül'ün 'poşu davası'ndan 11 yıl 3 ay hapis cezası çıktı

  Az - beardfish

  Ceza çok az. Adam öldürmenin Cezası bu olmamalı. Üstelik bu Toplum Huzurunu bozan bir Cinayet. Bir Din Adamı öldürülmüş. İmam olsaydı Ceza böyle mi olurdu.