'Para için öldürdüm'

Yener Yermez, polisteki ilk ifadesinde, Garih'i para için öldürdüğünü söyledi.

Üzeyir Garih'in cinayet zanlısı Yener Yermez, Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nde verdiği ilk ifadesinde, işadamını para için öldürdüğünü, olay sırasında yanında herhangi bir hayat kadınının bulunmadığını söyledi.
Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Yermez'in, olay gününü anlatırken, Eyüp Mezarlığı'nda Üzeyir Garih'le karşılaştığını ve kendisinin cebinde 2 milyon lira bulunduğunu, Garih'ten para istediğini söylediği kaydedildi. Garih'in de kendisine, "Koskoca adamsın, para istemeye utanmıyor musun? Aslan gibi delikanlısın çalış para kazan" dediğini aktaran Yermez'in, bu sözler üzerine tartışmaya başladığını, tartışma sırasında sinirlenip Garih'i bıçakladığını itiraf ettiği belirtildi. Yermez, cinayeti işledikten sonra Garih'in üzerinden 200 milyon lirasını aldığını da söyledi.
Yermez ayrıca, olay sonrası polis tarafından gözaltına alınan hayat kadınlarıyla daha önceden ilişkisinin olduğunu, ancak Garih ile tartıştığı sırada yanında herhangi bir hayat kadını olmadığını söylediği de öğrenildi.