Para sayarken zabıtaya dikkat!

ATM'den çektiği parayı sayan 62 yaşındaki Ali Yurttutan, zabıtalar tarafından dilenci sanılarak belediyeye götürüldü.

ORDU - ATM'den çektiği parayı sayan 62 yaşındaki Ali Yurttutan, zabıtalar tarafından dilenci sanılarak belediyeye götürüldü.
İşçi emeklisi, dört çocuk babası Ali Yurttutan, geçen hafta, Ordu'nun Süleyman Felek Caddesi'ndeki Ziraat Bankası'na ait ATM'ye gelerek, emekli maaşından 50 YTL çekti.
Yere oturup parasını sayan Yurttutan, iddiaya göre, yanına Ordu Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından, dilenci sanılarak apar topar minibüse bindirildi. Belediyeye götürülen Yurttutan'ın üzerinden çıkan toplam 52 YTL'ye el konuldu. Yurttutan, zabıtaları kendisinin dilenci olmadığına bir türlü ikna edemedi ve parasını da geri alamadı.
Ordu Valiliği'nin dün düzenlediği halk gününe katılan Ali Yurttutan, başından geçen ilginç olayı Vali Kemal Yazıcıoğlu'na anlatarak yardım istedi. Yurttutan, "Kendime ayakkabı almak için ATM'den 50 YTL çekmiştim" dedi. Yurttutan'ın anlattıklarını şaşkınlık içinde dinleyen Vali Kemal Yazıcıoğlu, olayı araştıracaklarını söyleyerek, "Bu nasıl iş böyle ben de anlamadım" diye konuştu. Daha sonra da İl İdare Kurulu Başkanı Celal Eker'e talimat veren Vali Yazıcıoğlu, Yurttutan'ın parasının verilmesini ve kendisine bir çift ayakkabı alınmasını istedi.


    http://www.radikal.com.tr/7633877633870

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.