Parası olan yüzme havuzuna olmayan yine çeşme başına

1 Ağustos'tan beri önce ara sıra, 7 Ağustos'tan sonra da 'hiç' su alamayan Ankara dün 'kısmen' de olsa suya kavuştu. İvedik Arıtma Tesisi'nden çıkan ana su borularının tamirinin ardından dün kente su verilmeye başlandı.
Haber: BEHZAT MİSER / Arşivi

ANKARA - 1 Ağustos'tan beri önce ara sıra, 7 Ağustos'tan sonra da 'hiç' su alamayan Ankara dün 'kısmen' de olsa suya kavuştu. İvedik Arıtma Tesisi'nden çıkan ana su borularının tamirinin ardından dün kente su verilmeye başlandı. Ama kentin yüksek kesimleri hâlâ susuz. Çankaya, Dikmen, İlker'e suyun en erken pazartesi geleceğine inanan vatandaşlar, çeşme nöbetini sürdürüyor.
Susuz Ankara'daki turumuzu sürdürürken Park Otel'e uğruyor, önbüro müdürü Yasemin Özbakır'a, "Banyo için gelen oluyor mu?" diye soruyoruz. Özbakır, sık sık telefonlar aldıklarını ama oda fiyatlarını duyunca vazgeçtiklerini söylüyor ve ekliyor: "Ama sağlık kulübü ve havuzdan yararlanıp banyosunu yapanlar, duşunu alanlar var." Otelin havuzuna çıkıyoruz. Emekli Albay Yalçın Gültunca, yüzmeyi bırakıp geliyor: "Altı gündür sular akmıyor. Ben de otelin sağlık merkezinden yararlanmak için geliyordum. Gelmişken duşumu da alıp öyle gidiyorum. Su sorunu global bir sorun ama yöneticilerin öngörüsüzlüğünden bu hale geldik" diye konuşuyor. Gönül Ferzan ise, apartmanlarında günde iki saat su aktığını belirterek, "Onunla duş almanın imkânı yok. Otele gelip havuza giriyor, duşumu alıyorum" diyor.
Gazeteye dönerken ağaca asılan ilan dikkatimizi çekiyor. Evin 3+1 olduğu ve 'kesinlikle su sorunundan etkilenmeyeceği' yazıyor!