Parayla ilaç alma dönemi başlıyor

Parayla ilaç alma dönemi başlıyor
Parayla ilaç alma dönemi başlıyor
51 eczacı odası ve 24 bin eczane adına ortak açıklama yapan Türk Eczacılar Birliği, sigortalıların serbest eczanelerden ilaç almasını sağlayan protokolü fashettiklerini açıkladı

 

ANKARA - Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti, tüm sigortalıların serbest eczanelerden ilaç almasını sağlayan, "İlaç Alım Protokolü"nü1 Ocak itibariyle feshettiklerini açıkladı.

Türk Eczacıları Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, "tüm sigortalı vatandaşların, 2 Şubattan itibaren parayla ilaç alma dönemi başlayacağı" ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ne Sağlık Bakanlığı ne SGK ne de hükümetin diğer yetkili kurumları, sesimizi hiçbir platformda dinlemediler, dinlemek istemediler. 32 bin kişiyle Ankara Kolej Meydanı’nda miting düzenledik, yine sesimize kulaklarını tıkadılar. Ne anlaşma sağlandı ne de uzlaşma. ’Artık yeter’ dedik ve demeye devam ediyoruz. Türk Eczacıları Birliği, bağlı bulunan 51 eczacı odası ve 24 bin eczanenin ortak kararıyla 1 Ocaktan itibaren vatandaşların serbest eczanelerden ilaç almasını sağlayan ’İlaç Alım Protokolü’, uzlaşma sağlanamamasından dolayı tarafımızca feshedilmiştir."

Açıklamada, Türk Eczacıları Birliği Merkez Binası’nda konuya ilişkin basın toplantısı düzenleneceği bildirildi. (aa)