'Pardon, yanlış adam vurdum'

Ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan 23 yaşındaki sanık Kadri Oğuz, "İki kişiyi yanlışlıkla öldürdüğüm için ailelerinden özür diliyorum" dedi.
Haber: NEŞET KARADAĞ / Arşivi

ADANA - Ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan 23 yaşındaki sanık Kadri Oğuz, "İki kişiyi yanlışlıkla öldürdüğüm için ailelerinden özür diliyorum" dedi.
Yenibey Mahallesi'nde çay ocağı işleten Ahmet Yıldız ile kardeşi Şahin Yıldız, Şartla Salıverme Yasası'ndan faydalanarak geçen ocak ayında tahliye olan cinayetten hükümlü Kadri Oğuz'u iddiaya göre uyuşturucu satmaya zorladı. Ahmet Yıldız, karşı çıkan Oğuz'u 8 Şubat'ta yüzünden bıçakla yaraladı. Oğuz da aynı gün ağabeyleri Abdulkadir ve Selahattin ile birlikte Yıldız kardeşleri öldürmek için çay ocağını bastı. Silahlı saldırıda o anda çay ocağında bulunan 39 yaşındaki Hasan Dökme ile ocakçı 36 yaşındaki Mehmet Balkan öldü. Asıl hedef olan Yıldız kardeşler ile Ragıp Yöndem de yaralandı.
Oğuz kardeşler, Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmaya başladı. Dünkü duruşmada Kadri Oğuz, iki kişiyi yanlışlıkla öldürdüğünü iddia ederek, "Amacım Ahmet ile Şahin Yıldız'ı vurmaktı. Çay ocağına girmeden çifte tabancayla içeriye doğru ateş ettim. Ağabeyim Selahattin duvarlara ateş etti, diğer ağabeyim yanımızda yoktu" dedi.
Hasan Dökme'nin annesi Dursun Dökme ise, duruşmada "Aslan gibi oğlumu öldürdüler. Bunların Allah'tan da korkuları yok. Bunlar yamyam" diye bağırdı.


    http://www.radikal.com.tr/7434397434390

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.