Paris Cumhuriyet Savcısı: Suikast tek tabancayla işlenmiş

Paris Cumhuriyet Savcısı: Suikast tek tabancayla işlenmiş
Paris Cumhuriyet Savcısı: Suikast tek tabancayla işlenmiş
Fransız savcılığı, Paris'te 3 PKK'lı kadının öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan zanlının Ömer Güney olduğunu açıkladı.

PKK ’lı 3 kadın yöneticinin Fransa ’nın Başkenti Paris’te 9 Ocak’ta öldürülmesiyle ilgili ilk bilgiler belli oldu. Paris Savcılığı, Sivas doğumlu Ömer Güney hakkında baş fail olarak dava açıldığını duyurdu.

Paris Cumhuriyet Savcısı François Molins, soruşturmayı yürüten iki anti-terör biriminin başkanı Merkez Adli Polis Müdürü Christian Lothion ve İçişleri Adli Polis Genel Müdürü Christian Flaesh ile birlikte dün üçlü basın toplantısı düzenleyerek soruşturmaya ilişkin detayları açıkladı. Fransız savcının verdiği bilgiye göre, zanlı Ömer Güney. 1982 Sivas Şarkışla doğumlu. PKK’ya 2011’de katıldı.

Cinayetler 12.11 ile 12.56 arasında işlendi. 3 kadın da aynı silahla öldürüldü. Öldürülen Sakine Cansız ile son görülen kişi de Ömer Güney. Güney kameralara da yakalandı. Zanlı hakkında baş fail olarak terör örgütü ile ilişkili cinayet işlemekten ve adam öldürmekten dava açılıyor.

PARİS SUİKASTİNİN TUTUKLUSUNUN KİMLİĞİ BELLİ OLDU HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ...