Paris katliamını yapanlar için İstanbul'da cenaze namazı

Paris katliamını yapanlar için İstanbul'da cenaze namazı
Paris katliamını yapanlar için İstanbul'da cenaze namazı
Fransa'da Charlie Hebdo dergisine silahlı baskın düzenleyerek 12 kişiyi katleden Kouachi kardeşler için İstanbul'daki Aczmendi Dergâhında gıyabi cenaze namazı kılındı.

RADİKAL – Paris’te 17 sivilin hayatını kaybettiği terör saldırılarının yarattığı şok sürerken İstanbul ’da bu terör eylemlerini gerçekleştiren saldırganlar için cenaze namazı kılındı. Daha önce de sansasyonel etkinlik ve yürüyüşlerle gündeme gelen ‘Aczmendi’ tarikatının İstanbul’daki dergâhında kılınan cenaze namazını, tarikatın lideri Müslim Gündüz de twitter hesabından duyurdu.

habercedid.com isimli bir sitede Müslim Gündüz’ün sosyal medya aracılığıyla paylaştığı fotoğrafın İstanbul’daki Aczmendi dergâhında kılındığı bilgisi yer aldı.

Sitede, "Aczmendi Dergahı'nda şehit Kuaşi kardeşler için gıyabi cenaze namazı kılındı!" başlığıyla verilen haberde, Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırı için ‘operasyon’ denilerek, “ehl-i küfrün paçasını tutuşturan, aşağılık karikatüristleri cehenneme yollayan yiğit Kuaşi kardeşler için Aczmendi Dergahı'nda gıyabi cenaze namazı kılındı" ifadelerine yer verildi.

Gıyabi cenaze namazı sırasında çekildiği belirtilen fotoğraflarda Aczmendi tarikatının lideri olan Müslim Gündüz de görülüyor.


  http://www.radikal.com.tr/127006712700677

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sonra İslamofobi diyeceksin. - Didem 85

  Etrafa din için saldıran Müslüman, katil Müslüman için cenaze namazı kılanlar olduğu sürece kimse İslamofobi için kimseyi suçlamasın. Haksız korku değil, haksız antipati değil. Komplo teorileri ile başka yerleri de suçlamayalım, görüyorsunuz problem içeride.

  nefret söylemi durdurulamaz mı? - only truth

  Bunlardan bir iki tanesi çıkıpta kız kardeşimi sokakta vurduğu zaman mı durdurmaya çalışacaklar. Neden şimdiden görmüyorlar? Nefret söylemi suçtur, neden önlem alınmıyor, aynı şeyi yapma potansiyelleri var çünkü öldürmeye özeniyorlar.

  yuh be - user904359

  bunların tamamen temizlenmesi gerek. Atatürk zamanında bunların gerici olduğunu ülkeye ve islama tehdit olduğunu gördü ama ne yazık ki hala tükenemediler. Hükümet bu örgütlere desteğini sürdürüp bu şekilde devam ederse Türkiye terör yuvası olur.

  kazim özkan - user554231

  neden tek taraflı bakıyorsun bu işe ? o karikatüristlerin yaptığı iğrençliği neden normal bir şeymiş gibi davranıyorsun ? sana dokunan yok ne de olsa değil mi ? bilir misin bilmem ama biz Müslümanlar da insanların özgürlük adında yok etmeye çalıştığı iki şey var bu dünyada. birincisi kuran ikincisi peygamberimizin eşi benzeri olmaması. kim ne yaparsa yapsın bunları değiştirmeye gücü yetmez. Allahın sopası yok. Ayrıca bu kendilerinin oyunu baştan sona. Paris'in ortasında elinde kaleşnikoflar ile bi grup adam elini kolunu sallaya sallaya gezecek öyle mi ? kim inanır buna ? ancak sizin gibiler

  Devlet nerede ? - kazim özkan

  Bu yapilan suça tesvik degil de nedir ? Görecegiz hükumet ismine layik bir hükumet var mi bu ülkede bu adamlari kogusturacak. Görecegiz acaba Davutoglu Paris'e giderken samimî idi yoksa ikiyüzlü mü ?

  Alsana tehdit - user958397

  Başbakan tehdit büyük diyormuş. A hada tehdit sana. Sen git orda destek ver. Senin adamlar burda teröristlere. Hadi biz yuttuk diyek avrupalı yudatar mı?

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  başbakan paris'e özgürlük yürüyüşe gideceğine önce ülkesinden bu gericileri temizlesin, hangi yüzle gidiyor oraya