Paris saldırısını planlayan Abaaoud İstanbul'a da gelmiş!

Paris saldırısını planlayan Abaaoud İstanbul'a da gelmiş!
Paris saldırısını planlayan Abaaoud İstanbul'a da gelmiş!
Paris saldırılarını planlayan kişi olduğu sanılan ve çarşamba günü banliyö semti Saint-Denis'de düzenlenen operasyonda ölü ele geçirilen Abdelhamid Abaaoud'un İstanbul'da da bulunduğu ortaya çıktı.

RADİKAL - Alman polisine göre Paris saldırılarını planlayan kişi olduğu sanılan ve çarşamba günü banliyö semti Saint-Denis'de düzenlenen operasyonda ödürülen Abdelhamid Abaaoud, 20 Ocak 2014 tarihinde İstanbul'a uçmak üzere Köln/Bonn havaalanına geldi. Polis pasaport kontrolünde için güvenlik uyarısını görünce durumu Belçika polisine bildirdi.

Ancak Hürriyet'ten Celal Özcan'ın haberine göre Belçika polisinden ‘seyahatine izin vermeyin' gibi bir yanıt gelmedi. Şüpheli, İstanbul'daki arkadaşlarının yanına gideceğini ve geri döneceğini söyledi. İstanbul üzerinden Suriye'ye geçen Abaaoud, güvenlik birimlerine göre son 12 ay içinde en az iki kez Suriye'den Orta Avrupa'ya geldi.

Belçika polisi 15 Ocak 2015'te Verviers'te bir hücre evine baskın yapıp iki kişiyi öldürdüğünde, Abaaoud, Belçika'da bulunuyordu.

Balkanlar üzerinden tekrar Suriye'ye kaçmayı başaran Abaaoud, ardından IŞİD propagandası yapan dergiye Avrupa istihbaratına rağmen nasıl girip çıktığını övgüyle anlattı. (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/147705814770581

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .. - zebda

  bir işidli ile beraber çay içen birisinin bile devamlı gözaltında bulundurulması gerekir..ilkönce aşırı islamcı sonra sempatizan sonrada canlı bomba oluyor bunlar..