Paris suikastıyla ilgili flaş gelişme

Paris suikastıyla ilgili flaş gelişme
Paris suikastıyla ilgili flaş gelişme
Paris'te üç PKK'lı kadının öldürülmesinde bir numaralı zanlı olan Ömer Güney'in Türkiye'de bağlantı kurduğu kişilerin tespit edildiği iddia edildi.

PKK ’lı Sakine Cansız, Leyla Söylemez ve Fidan Doğan’ın Paris’te infaz edilmesinin ardından Fransız polisi tarafından tutuklanan Ömer Güney’in, Türkiye ’ye geldiği dönemlerde telefon görüşmesi yaptığı 12 kişinin Türk polisince tespit edildiği öğrenildi.

Habertürk’ün haberine göre Güney’in görüştüğü 12 kişi arasında PKK’lıların da bulunduğu belirlendi.

Güney’in Türkiye bağlantılarını araştıran Türk polisi, telefon görüşmesi yaptığı 12 kişinin kimlik bilgilerine ulaşırken, Güney’in bu görüşmelerde 4 ayrı telefon hattı kullandığını da belirledi. Polis kaynakları cep telefonlarıyla çok fazla iletişim kurmadığı belirlenen Güney’in daha çok sosyal medyayı kullandığını ve internet bağlantılarının da araştırıldığını bildirdi.


  http://www.radikal.com.tr/1119368111936822

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sakin Basbakanlikla görüsmüs olmasin... - Baran75

  Olay acik ve net. Fasist kesimin, Polisin, bir grup politikacilarin icinde oldugu kesin, Ama herzaman oldugu gibi, ilede PKK ic hesaplasma dir diyorlar. Bu katliamci ve inkarci zihniyet var oldukca, Türkiye Demokrasisine "D" sine bile insa edemez. Bu fasist zihniyet ne zaman yok olursa o zaman Türkiye ye huzur ve baris gelir.

  YANİ, PKK ANKARA'DA TEMAS KURAMAZ ÖYLE Mİ? - Kaptaderya-Sharkhisar

  Ee güzel insanlar, neyi hâlâ tevile çalışıyor ve de abesle iştigal ediyorsunuz öyle? Güney Ankara'ya gelmiş de Kandil'le görüşemezmiş demek... Ne enteresan... PKK'lılar PKK'lıları öldürdü, işte bu kadar ve işte bu kadar da açık... Ama siz Türkiye'yi suçlamaya devam edin, gösteriler yapın, şöhretimizi karalayın! Yalan 100 metre, gerçekler maraton koşar! PKK bir terör örgütünden ibarettir!

  İlginç - ozcann

  Fransa'daki kürtler ya çok saf ya da bilinçli şekilde aralarına almışlar bu adamı.Yoksa şu adamın tipinden,kıyafetlerinden bile nasıl kuşkulanmamışlar hayret.Tam bir milliyetçi tipolojisi var adamda.Durup dururken sivas'lı bir genç ki ailesi,çevresi muhtemelen muhafazakardır nasıl olup da kürt hareketine meyledip orada belli bir konuma geliyor şaşırmamak elde değil.

  Surec sabote olmadı - sieemen

  En çok da süreci sabote etmek için yapıldı hipotezi çöküyor. Öyle olsa idi, süreç sabote olurdu. Barış sürecine de darbe olmadı. Cenazelerde ne olay çıktı ne bişey oldu. Bunu yapan akıl bunu bilmiyor muydu? Biz akıllıyız da, onlar aptal mı? Sürece hizmet için ABD tarafından yapıldığını niye düşünmüyorsunuz? Hatta başka sansasyonal olayların da olabileceğini neden tahmin etmiyorsunuz? Siz size çizilen rotada düşünebilirsiniz, ama herkes böyle düşünmek zorunda değil. Her senaryo düşünülüp gereken önlemler alınmalıdır.

  Ironi - handaner

  Arkadaslar ben "PKK Meclisi" diyerek ironi yapmistim, hepiniz negatif oy vermissiniz. Amacim, Güney'in bu kadar Ankara'ya gelip gitmesinden ilk süphelenilmesi gereken yer, hükümet ve devlet organlari olmasi gerekirken, bunun yerine merkezi yönetim organlari Kandil'de olan PKK dan süphelenilmesine bir göndermeydi sadece. Sanki Ankara'da konumlanan hükümet degilde PKK imis gibi bir hava yaratiliyor, bununla dalga gecmekdi amacim. Yanlis anlasildi herhalde.

  Neyini araştırıyorlar! - OZANISIK

  Resmen MİT'in adamı! Partiye üye olmaktan ne var?! Örgütün dağ kadrosunda mı eğitilmiş? Eylemlere mi katılmış? Bakın görün birşey çıkmayacak. Terörden nemalanan insanlar terör-ekmek kapıları kapanmasın diye böyle bir infaza karar vermiş.

  PARİS HATTI BU İNFAZI AYDINLATIRSA İNANIN BARIŞ HIZLI OLACAKTIR - semi ekrem

  Bu süreci sabote etmek için iki tarafında rol aldıgı bir derin yapınının aktif oldugu gerçektir.Demokrasinin ilacı bu derin yapılara ırak oldugu için, cinayetin ses getirecegi düşünüldü ama bu hususlarda daha önce yapılan ve başarılı oldukları için bir daha bu işe girişen gücün duvara tosladıgını devlet ve pkk nın aklı selim gücün fazlalıkta olmasından ötürü kazanamadılar umarım bu riski alan yetkili kişilerin inançlı biçimde ilerliyerek hızla barışa ulaşabilecek olmasıdır.