Paris'te 'cinayet aydınlatılsın' yürüyüşü

Paris'te 'cinayet aydınlatılsın' yürüyüşü
Paris'te 'cinayet aydınlatılsın' yürüyüşü
Paris'te Sakine Cansız, Leyla Şaylemez ve Fidan Doğan cinayetlerinin aydınlatılmasını isteyen bir grup yürüyüş yaptı.

PARİS - PKK ’nın kurucularından Sakine Cansız ile Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez cinayetlerinin aydınlatılmasını isteyen kalabalık grup Paris'te gösteri düzenledi.
Avrupa 'dan da katılımların olduğu yürüyüşte, cinayetleri kınanarak ve faillerinin ortaya çıkarılması istendi.
Kürdistan Enformasyon Merkezi'nin bulunduğu Gare du Nord yakınındaki "147, Rue la Fayette"de başlayan yürüyüşte döviz ve semboller ile yürüyen göstericiler, "Savaşın kazananı barışın kaybedeni olmaz", "Sakine, Fidan, Leyla ölümsüzdür", " Genç Apocular cinayetler karşısında sessiz kalmayacak", "Biji Apo" sloganları atıldı. (DHA)


  ETİKETLER:

  Döviz

  ,

  PKK

  ,

  kürdistan

  ,

  Avrupa

  ,

  Gösteri

  ,

  genç

  http://www.radikal.com.tr/111861511186153

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  polis - MALI

  Dunyada gizli servislerin cirit attigi bir anda hangi polis e gûveneceksiniz ? Polisin üzerinde bir yapilanmadir Fransiz gizli polisi ve acimasizdir.Aciklansa ne olacak ? Ayrica PKK da Yurt disinda yillardir islettigi cinayetleri aciklasin , dmokrasi melegi rolünü oynamasin.Kendinden ayrilanlari kursunlattigi unutulmasin.Fransada Almanyada ve de baska ülkelerde islettigi cinayetlerin hesabini versinler.Ne kadar kolay , ayrildin mi PKK dan hemen hain ilan edilip , kara listeye alinirsin.Demokrasi isteenler önce kendi iclerinde demokrasiyi uygulasinlar.Yalana dayali göz boyama yapmasinlar.Kendilerinden olmayan polis ve milli hain oluveriyor hemen.

  Burası Türkiye değil - velmas75

  Fransız polisi hiç bir bilgi vermiyor dışarı. Basın, polisin verdiği bilgi dışında haber veya yorum diye hiçbir şey yazmıyor. Bu yürüyüşler, Fransız polisi için sadece ve sadece ufak bir kuru gürültüdür. Aynı cinayetler Türkiyede işleseydi, basında uçuk kaçık yorumlar, aslı astarı olmayan haberler, bakanı hatta hükümeti istifaya çağırmalar, AİHM ne baş vuranlar. Ölüler üzerinde dolaşan siyasi akbabalar almış başını gitmişti. Daha öncede yazmıştım, Fransız polisine güvenmiyorum. Kendi istemleri dışında kesinlikle açıklama yapmazlar. olay kapanmıştır...

  ... - AENCÜ

  Bu olayı aydınlatacak tek şey kamera görüntüleridir ve ne ilginçtir ki kameralardan biri bozukmuş. Ne zaman bir siyasi cinayet işlense ve aydınlatılmak istenmiyorsa muhakkak bir kamera bozuktur, yada kayıtlar kaybolur (Hrant Dink cinayetinde olduğu gibi)