Parmaklık ölüme götürdü

Konya'da bir evde çıkan yangında hırsızdan korunmak için yaptırılan parmaklık, 12 ve 15 yaşındaki iki kardeşle anneannelerinin ölümüne neden
oldu.

KONYA - Akören ilçesine bağlı Kayasu beldesindeki bir evde, önceki gece yarısı çıkan yangında, pencerelerdeki demir parmaklık nedeniyle kurtarılamayan ilköğretim okulu öğrencisi iki kardeşle anneanneleri yanarak can verdi.
Kadir Yazar'a ait iki katlı kerpiç evde saat 03.00 sıralarında elektrik kontağından yangın çıktı. Bitişikteki samanlığa da sıçrayan yangında alevler iki katlı evin tamamını sardı. Üst katta uyuyan Kadir ve Hatice Yazar çifti, yangını fark edip yatak odasının penceresinden atlayarak canlarını kurtardı.
Çiftin alt katta uyuyan çocukları 15 yaşındaki Nurcan Yazar ve 12 yaşındaki Murat Yazar'la anneanneleri 98 yaşındaki Emineana Öksüz ise alevlerin arasında kaldı. Anneanne ve iki torunu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yanan evin enkazından çıkarılan yanmış cesetler hastaneye kaldırıldı.
Olayın şokunu atlatamayan Kadir Yazar, gözyaşları içinde şunları söyledi: "Yangını komşular görmüş. Uykudan, komşuların bağırmaları ve kapıya vurmalarıyla uyandım. Kalktığımda ev duman içindeydi.
Eşimi dışarı çıkardıktan sonra çocuklarımı kurtarabilmek için geri döndüm. Ama yangın iyice büyümüştü ve onların kaldığı odaya giremedim. Alevler etrafımı sarınca ikinci katın penceresinden atlayarak son anda kurtuldum. Çocuklarımın kaldığı odanın penceresinde demir parmaklık vardı. Komşularımızla demirleri sökmeye çalıştık, ancak başaramadık. Çocuklarımı belki de pencere demirleri yüzünden kaybettim."


    http://www.radikal.com.tr/7421717421710

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.