Partilerde bayram ziyareti

Partilerde bayram ziyareti
Partilerde bayram ziyareti

AK Parti de bayramlaşmaya gelenleri Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz karşıladı.

Kurban Bayramı’nın ikinci gününde siyasetin gündemi partiler arası bayramlaşmaydı. Dün CHP ’ye BDP , AK Parti , DSP, İşçi Partisi, BBP, DP, MHP ve Saadet Partisi heyetleri konuk oldu. CHP’de konukları Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve Parti Meclisi üyesi Ekrem Kerem Oktay karşıladı. Oran, BDP heyetinin ziyaretinde, bayramların barış ve dostluk duygularını geliştirdiğini belirterek, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusunun yalnızca bayramlarda değil her zaman hâkim olması dileğinde bulundu.
MHP’yi ise sırasıyla DSP, AK Parti, BBP, SP, DP ve CHP heyetleri ziyaret etti. Siyasi parti heyetlerini, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel ve MYK Üyesi M. Sami Uzun ağırladı. DSP Genel Başkan Yardımcısı Hüsniye Kaya başkanlığındaki heyetin ziyaretinde konuşan Yalçın, MHP’nin, iktidarı en sert tondan eleştiren bir siyasi parti olduğunu ifade ederek, “Mevcut siyasi iktidarı anamuhalefet partisinden daha ciddi tenkit ettiğimiz kanaatindeyiz. Anamuhalefet görevini biz yapıyoruz aslında” değerlendirmesinde bulundu. DSP’nin MHP ile amaç ve fikir birliğinin devam edeceğini ifade eden Kaya, “Ama bundan sakın ha DSP sağa kayıyor diye de bir anlam çıkmasın. Öyle bir şey yok” dedi. Kaya’nın sözleri üzerine Yalçın, “Biz, DSP’yi hiç solda görmedik” diye konuştu.
BBP heyetinin başında ziyarete gelen Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler ise, TBMM’nin, Osmanlı İmparatorluğu’nun son meclisine benzediğini öne sürerek, “O zaman da azınlık milletvekilleri, militanlarla dağlarda bayramlaşıyordu” dedi. Bayram vesilesiyle AK Parti’yi de sırasıyla CHP, MHP ve BDP heyetleri ziyaret ederek, AK Parti camiasının bayramını kutladı. AK Parti’de bayramlaşmaya gelen siyasi parti heyetlerini Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Kadın Kolları MKYK Üyesi Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Gençlik Kolları MYK Üyesi Mücahit Yılmaz kabul etti. BDP’yi ziyaret edenler arasında ise CHP, AK Parti, DSP, Saadet Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi ile HAK-PAR vardı.