Partimize saldırıların sorumlusu AKP

Gerçek muhalefetin temsilcisi ve çözümün adresi olmaktan çıkarılmak istendiklerinden yakınan DTP, partilerine yönelik saldırılardan AKP'yi sorumlu tuttu.

ANKARA - Gerçek muhalefetin temsilcisi ve çözümün adresi olmaktan çıkarılmak istendiklerinden yakınan DTP, partilerine yönelik saldırılardan AKP'yi sorumlu tuttu.
DTP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, DTP'ye dönük, 'her gün yeni bir hukuk dışı yönelim ve saldırı olayının yaşandığı' iddia edildi. Partinin siyasi faaliyetlerinin engellenmeye çalışıldığı öne sürülen açıklamada, DTP Genel Merkezi'ne silahlı saldırıda bulunulduğu, saldırıyı gerçekleştirenlerin ise serbest bırakıldığı belirtildi. Yapılan saldırıdan sonra Yakapınar Belde Belediye Başkanı Osman Keser'in ve 10'a yakın parti il ve ilçe yöneticisinin gözaltına alındığı vurgulanan açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Saldırılar her geçen gün biraz daha tırmandırılarak yöneticilerimiz, üyelerimiz haksız gerekçelerle gözaltına alınıyor, tutuklanıyor ve cezaevine atılıyor. Partimize yöneltilen bu saldırıların sorumlusu AKP hükümetidir."
AA'dan AKP ifadesine sansür
Anadolu Ajansı, DTP'nin açıklamasını haberleştirirken, tırnak içinde doğrudan verdiği yukarıdaki iki paragraftan "Partimize yöneltilen bu saldırıların sorumlusu AKP hükümetidir" ifadesini cımbızlayarak habere koymadı.