Partisi 'kumar'dan basılan genel başkan: Ben denetime geldim!

Partisi 'kumar'dan basılan genel başkan: Ben denetime geldim!
Partisi 'kumar'dan basılan genel başkan: Ben denetime geldim!
Adana'da polisin kumar oynatıldığı iddiasıyla gece saat 02.00'de baskın yaptığı Milliyetçi İrade Yükselişi Partisi Genel Başkanı 'ben denetime gelmiştim' dedi. Partinin kumar baskınları nedeniyle deşifre olan Güven Partisi'nin yerine kurulduğu öne sürülüyor.

RADİKAL - Adana'da polisin kumar oynatıldığı iddiasıyla gece saat 02.00'de baskın yaptığı Milliyetçi İrade Yükselişi (MİY) Partisi İl Başkanlığı'nda, partinin Genel Başkanı Öztürk Sezer'in de aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Genel Başkan Sezer, kumar oynatıldığı iddialarını denetlemek için partiye geldiğini ileri sürdü. Kumar oynarken yakalanan 238 kişiye ise idari para cezaları kesildi.

Güven Partisi ve Milliyetçi İrade Yükselişi Partisi'nin sık sık 2 ayrı parti binalarında kumar baskınlarının yapıldığı Adana'da, merkez Seyhan İlçesi'nin Tepebağ Mahallesi'ndeki MİY İl Başkanlığı ile Kayalıbağ Mahallesi'ndeki Seyhan İlçe Teşkilatı'nda kumar oynatıldığını belirlenince, dün gece saat 02.00 sıralarında eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Tepebağ Mahallesi'ndeki il binasına yapılan baskında, içeride bulunan ve ancak kumar oynayıp oynamadığı belirlenemeyen MİY Genel Başkanı Öztürk Sezer ile İl Başkanı Kamil Yücel'in de aralarında bulunduğu 12 kişi, 'kumar oynamak için yer temin etmek' ve 'haksız kazanç elde etme' suçlarından gözaltına alındı. Partinin il ve ilçe teşkilatında kumar oynarken yakalanan toplam 238 kişiye ise 208'er lira idari para cezası kesildi.

DENETLEMEYE GELMİŞ!
Kumar oynamadığını ve oynatmadığını ileri süren Genel Başkan Öztürk Sezer'in ifadesinde, "Partimde kumar oynatıldığı yönünde medyada haberler çıkınca merak ettim. Ne olup bittiğini yerinde görmek için geldim. İl Başkanı'nı bekliyordum, polisler geldi. Beni de gözaltına aldılar" dediği öğrenildi.

CEZA MAKBUZLARI İL BAŞKANININ ODASINDA
Güçlendirilmiş kapıları spiral ile keserek girilen parti binasında tombala malzemeleri ve suç delillerini toplamak için arama yapan Ahlak Bürosu ekipleri, İl Başkanı Kamil Yücel'in odasındaki çekmecelerde, daha önceden kumar oynarken yakalanan kişilere kesilen idari para cezalarının makbuzları bulundu. İl yönetiminin, kumar oynarken yakalanan kişilerin cezalarını ödemek için makbuzları topladığı anlaşıldı.

Geçen yıl 44 kez baskın yapılınca kapatılan Güven Partisi'nin yerine kurulan MİY'e 2015 yılında yapılan operasyon sayısı 3'e yükselirken bu partiye geçen yıl da 8 kez baskın yapılmıştı. (Fatih KARAÇALI/ADANA/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/126852312685231

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kumar yasak mı? - bizeke

  Bu ükede çok garip bir şekilde kumar oynayanları suçlu gibi göstermek garabetinin olduğunu görüyoruz. Oysa ülkede kumar şimdi sayacağım serbest şekilde oynanmakta devam ediliyor. Bir kere Mili Piyango İdaresini yönetimindeki şans oyunları adı altında oynatılan sayısal toto , on numara, şans topu, at yarışı, spor toto, spor loto, gol 7. Bunların kumar olduğunu Di,yanet İşleri Yüksek kurulunun beyanatı var. Diğer taraftan at yarışlarının kumar olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak kumar olayının en traji-komik tarafı ise kumarın artık evlerimizin içnde internet cazinolarıyla oynan kumardır. Nerdeyse çoçukların bile babalarının kredi kartı ile kumar oynadığını duyabilirsiniz.Kumar oynamak internette eğlence olarak kabul ediliyor. Bunların dışında belki küçük çaplı da olsa kahvehanelerde kumar oynandığını bilmeyen yok gibi. Fakat en büyük kumar forex denilen ve çok gişinin de bilmediği bir olay var. Bu dünyada oynan ve ülkemizde de yasalaşan bir kumar çeşidi. Buna bazı insanlarımız bu kumar değil diye düşündüklerini tahmin ediyorum. Tavsiye etmem ama biraz üzerinde kafa yorduklarında ve hata yapıp bir de öğrendim diye oynadıklarında bunun ne kadar tehlikeli bir kumar olduğunun anlayacaklardır. Son olarak Bist'ti de eklemek hata olmaz. Bazı derneklerde ve evlerde oynananları saymıyorum. İşte kumar bu kadar serbestken Şans oyunları salonlarını da yani cazinoları da kumar oynandığı için kapatmışken bazı kişileri kumar oynuyor bu yasak deyip kabahatler kanun ile para cezası vermenin ne kadar komik olduğunu bilmem anlatabildimmi?