Paşalara suikast iddiasında iki asker daha cezaevinde

Emekli Oramiral Metin Ataç ile halefi Eşref Uğur Yiğit'e suikast planladığı gerekçesiyle bir albay ve bir teğmen daha tutuklandı.


İSTANBUL- Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Metin Ataç ile halefi Eşref Uğur Yiğit'e yönelik suikast planlarıyla ilgili açılan soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan bir albay ve bir teğmen tutuklandı.
Bir ihbarı değerlendiren İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul ve Kocaeli'nde çeşitli adreslere Temmuz'da eşzamanlı operasyon düzenlemişti. Operasyonda TNT kalıpları ele geçirilmişti. Patlayıcılarla dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ile Donanma Komutanı Eşref Uğur Yiğit'e suikast düzenleneceği iddia edilmişti. İddialar üzerine Gölcük ‘te görev yapan teğmenler Sinan Efe Noyan, Alperen Erdoğan, Faruk Akın, Tarık Ayabakan, Ülkü Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 8 teğmen 'suç örgütüne üye olmak' iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Bir Albay ile bir daha teğmen daha Beşiktaş ’daki İstanbul Adliyesi ’ne gegetirildi. İki subay savcılıktaki sorgularının ardından tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. İki asker tutuklandı.(Radikal)