Patlama nedeni uçak bombası

Irak'tan gelen hurdaların parçalandığı demir çelik fabrikasında önceki gece meydana gelen ve iki kişinin ölümü, bir kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan patlamanın, içi boşaltılan bir uçak bombasından kaynaklandığı belirlendi.

İSKENDERUN - Irak'tan gelen hurdaların parçalandığı demir çelik fabrikasında önceki gece meydana gelen ve iki kişinin ölümü, bir kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan patlamanın, içi boşaltılan bir uçak bombasından kaynaklandığı belirlendi.
İskenderun ilçesi Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Ekinciler Demir Çelik Sanayi Fabrikası'nda, Irak'tan ithal edilen hurdaların bulunduğu bölümde işçilerin oksijen kaynağıyla çalışma yaptıkları sırada meydana gelen patlamayla ilgili inceleme tamamlandı. Uzmanlarca yapılan incelemede, patlamaya, boşaltılarak kovan kapağı çıkarılan 1.5 metre uzunluğunda ve 50 santimetre çapındaki uçak bombasının içinde kalan gaz birikintisinin neden olduğu sonucuna varıldı. Patlamada, Sait Yılmaz ve Adem Ülkü yaşamını kaybetmiş, Fevzi Baykan yaralanmıştı.