Patlamadan sonra kızını aramayan emekli evde ölü bulundu

Patlamadan sonra kızını aramayan emekli evde ölü bulundu
Patlamadan sonra kızını aramayan emekli evde ölü bulundu
Ankara'da oturan Özlem Murat, Karabük'teki babası 54 yaşındaki Kemal Murat'ın patlamadan sonra kendisini merak edip aramamasından şüphelenerek kuzenini eve gönderdi. Eve giden kuzen memur emeklisi Kemal Murat'ın cansız bedenini buldu.

KARABÜK – Karabük’te Yeni Mahalle Çağdaş Sokak'taki evde tek başına oturan memur emeklisi Kemal Murat'ın Ankara 'da yaşayan kızı Özlem Murat, Ankara'da her olay olduğunda merak edip kendisini arayan babasının barış mitinginde yaşanan patlamadan sonra aramamasından şüphelendi.

Özlem Murat, babasının telefona da cevap vermemesi üzerine kuzenini aradı. Eve giden Dursun Murat, amcasını koltukta hareketsiz buldu. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Kemal Murat'ın öldüğü belirlendi. Komşularının en son önceki gün gördüklerini söylediği Kemal Murat'ın cesedi, evde yapılan incelemeden sonra hastane morguna kaldırıldı.

Vücudunda yara izine rastlanmayan Kemal Murat'ın cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Ankara Adli Tıp Kurumu 'na gönderildi. Murat'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

(Bülent DİKTEPE/ DHA)