Patlayıcı yüklü minibüse inceleme

Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Hayati Yazcı, Ankara girişinde ele geçirilen patlayıcı maddenin gümrük belgelerine eksiklik olduğunu ve konuyla ilgili idari soruşturma talimatı verildiğini söyledi.

SAPANCA - Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Hayati Yazcı, Ankara girişinde ele geçirilen patlayıcı maddenin gümrük belgelerine eksiklik olduğunu ve konuyla ilgili idari soruşturma talimatı verildiğini söyledi.
Yazıcı, dün akşam AKP'nin hukukçu kurmaylarıyla anayasa taslağını hazırlayan akademisyenlerin düzenlediği toplantıya verilen arada, eşi ile birlikte 'hava almak için' kaldıkları otelden dışarı çıktı. Gazetecilerin, yakalanan bomba malzemesiyle ilgili sorularını yanıtlayan Yazıcı, "Gümrük belgelerinin eksik olduğunu, gümrükteki arkadaşlar ifade ediyorlar" dedi. Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı'nın aradığını söyleyen Yazıcı, idari soruşturma talimatı verdiğini ve konuyla ilgili eksikliği ve ihmali olanlar varsa gereğinin yapılacağını söyledi. 13 Eylül'de Ankara girişinde durdurularak aranan minibüste patlayıcı maddeler bulunmuş daha sonra bu maddelerin MKE'ye ait olduğu açıklanmıştı.