@ismailsaymaz

Patlayıcılar patladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Halkalı'daki patlayıcı deposu havaya uçtu, üç kişi yaralandı. Bina yıkılırken, yüzlerce havai fişek etrafa saçıldı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

İSTANBUL - Kentin iki patlayıcı madde deposundan biri olan Halkalı'daki Resneli Yanıcı ve Parlayıcı Maddeler Deposu'nda patlama oldu. Üç katlı bina çökerken, üç kişi yaralandı.
Patlama, Altınşehir Kayabaşı Köyü'ndeki, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan ve 'Alp Anadolu Anonim Şirketi'ne iki yıl önce kiralanan üç katlı binada meydana geldi. Patlamadan önce binada, hummalı bir çalışma vardı. Şirket çalışanı Bayram Ölmez, içinde 500 koli halindeki 2 ton patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı madde bulunan depodaki patlayıcı ve yanıcı maddeleri, minibüse yüklüyordu.
Bölgeyi çevreleyen tel örgülerin dışında, çoğu gecekondulardan oluşan, 100 bin nüfuslu Bayramtepe Mahallesi yükseliyordu. Mahallenin çocukları tepenin eteğindeki kirli derede oyun oynuyordu. Resmi açıklamaya göre 13.39'da büyük bir patlama sesi duyuldu. Ardından bina gürültüyle çöktü, çevredeki evlerin camları kırıldı, bazı ağaçlar devrildi, iki araç da tahrip oldu.
İtfaiye Daire Başkanı Köksal Tandıroğlu'na göre patlama, nakliye yapıldığı sırada meydana gelmişti. Patlamada Bayram Ölmez ve Tahsin Yılmaz ile Engin Pehlivan yaralandı. İtfaiye ekipleri yangını 30 dakika içinde kontrol altına aldı. Olayda binanın arkasındaki bölgeyi çevreleyen tel örgüler de koptu. Tellerin kopması Bayramtepe'nin çocukları için de, yasak olan bölgeye girme fırsatı sağladı. Onlarca çocuk göçüğe girerek, patlayıcı kalıplarını 'oynamak' için topladı.
Patlayıcı, Parlayıcı ve Yanıcı Maddeler Depo Müdürü Halil İbrahim Perçinkaya, kentteki ikinci patlayıcı deposunun Tuzla'ya bağlı olan Aydınlı Köyü'nde bulunduğunu açıkladı.


    http://www.radikal.com.tr/7367467367460

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.