'Patnos' mesajı başına iş açtı

'Patnos' mesajı başına iş açtı
'Patnos' mesajı başına iş açtı
Ağrı Patnos'da laboratuvar teknisyeni olarak görev yapan Özlen Vural, Facebook'ta bir paylaşımın altına, 'Patnos'u klozete atıp üzerine sifonu çekesim var' yorumunu yapması üzerine ölüm tehditleri almaya başladı. Horuma verilen Vural Adana'ya tayin edildi.

PATNOS - Özlen Vural, mayıs ayında sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta bir arkadaşının paylaşımının altına 'Patnos'u klozete atıp üzerine sifonu çekesim var' yorumu yaptı.

Hastanede bu paylaşımı gören bir çalışan da kendi sayfasında Özlen Vural'ın paylaşımını yayınlayarak, Patnos'a hakaret edildiğini öne sürdü. Yazdığı söz nedeniyle kısa sürede büyük tepki toplayan ve çok sayıda ölüm tehtidi ve hakaret içerikli mesaj alan Özlen Vural, bunun üzerine önce Ağrı'nın Eleşkirt İlçe Devlet Hastanesi'ne gönderildi.

Tehditlerin devam etmesi üzerine savcılığa başvuran Özlen Vural'a polis koruması verildi. Özlen Vural daha sonra aynı gerekçeyle tayin isteyerek Haziran'da memleketi Adana 'ya gitti. Ayrıca Özlen Vural'ın Facebook'taki cümlesini beğenen arkadaşları M.D. ve F.A.'ya hastane yönetimi tarafından idari para cezası verildi.

'ALLAH, O TOPRAKLARA BASMAYI MECBUR ETMESİN'
Özlen Vural, tayinini çıkmasının ardından yine sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta şunları yazdı:

"Sonunda Ağrı hikayesi tamamen bitti. İlişiğimi kestim. Artık başım dahi ağrısa 'acıdı' diyeceğim. Sırf oranın adını dahi telaffuz etmek istemediğimden. 04'e ait hiçbirşey görmek ve duymak istemiyorum. Allah bana tekrar o topraklara basmayı mecbur etmez umarım. Gökyüzünde dahi o şehrin üzerinden geçtiğimi bilsem, gözlerimi kapatırım şu saatten sonra. Allah herkesi kendi memleketinin güzel insanına hizmet etmeyi nasip etsin."

Konuyla ilgili konuşan Özlen Vural, "Yazdığım cümle sadece bir şakaydı. Farklı yorumlandı. Kaldığım evi bile taşlamaya kalktılar. Savcılık can güvenliğimin olmadığını belirterek tayinimi uygun gördü" dedi.

DHA - Semih YARDIMCI


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Adana

  ,

  Ağrı

  ,

  Para

  ,

  ilçe

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet

  http://www.radikal.com.tr/114482711448275

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Doğu fobisi - maximus12

  O bölgeyi ve insanlarını sevmemen için bir gerekçen yoksa maksat provakatörlük olsun diye mesajlar atıyorsan yaptığın bir insanlık suçudur resmen .Doğu insanları sıcak kanlıdır ve çok kolay kaynaşır yeni gelen insanlara.Gayet de misafrperverdirler .Demekki senden bir halt olamamışki o insanları bir türlü sevememişsin.Kafandaki o zihniyeti yıkmadan kendi memleketinde bile huzur bulamazsın.

  .. - kayıp-rihalı

  Hep kardeşiz,ülkemiz bölünmesin sonra pkk ,bdp bilimum kürt hareketlerine bölücü diyorlar da asıl bölücüleri görmüyorlar,bu asıl bölücüler bu kişi gibiler ve bu gibi kişlerin oluşturduğu devlet sistemdir,

  Gereksiz hareketler! - mlylmz

  Tepkiler yersiz ve abartılı ancak hanımefendinin mesajı da bir o kadar rahatsız edici ve aşağılayıcı. Görmek durumundayız. Boynuna ay yıldız kolye takmakla olmuyor vatan severlik. Memleketin her bir karışı gibi Patnos da memlekete dahil, bunu unutmaz umarım bir daha.

  Görev - HARAYDIN

  Görev yapmak için her türlü şartta göreve talip olan bu kadar zırvaladığında görev yapmayı reddetmiş demektir. Bu kişinin derhal görevine son verilmelidir. Ne demek mükafat verir gibi daha büyük bir bölgeye tayin etmek? Kim bu tayini yapan yada yaptıran? İnsana saygısı olmayanın siyaset ve bürokratlık yapmaya da hakkı olamaz.

  Senin Zihniyetinde ne yatıyor - saglikci.my

  Senin Zihniyetinde ne yatıyor halk bunu bildiği için tepki göstermiştir. inşallah Adana da rahat yüzü görmezsin... Tahammül edemiyorsanız kardeşim bırakın ordaki halk başının çaresine baksın..