Patrik Mutafyan trafik kazası geçirdi

Antalya-Saklıkent arasındaki trafik kazasında Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob Mutafyan'ın da aralarında olduğu 12 kişi yaralandı.

Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob Mutafyan'ın da içinde bulunduğu midibüs Antalya yakınlarında devrildi. Kazada, Mutafyan'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi yaralandı.
Türkiye Ermenileri Patrikliği üyelerinin 'İnanç Turizmi' çerçevesinde düzenlediği 'Antalya turu'na katılanları taşıyan üç midibüsten biri olan Burhan Cengiz'in kullandığı 27 UF 146 plakalı midibüs Saklıkent'ten Antalya yönüne gelirken Doyran Köyü yakınlarında freninin patlaması sonucu devrildi. Kazada, Patrik Mesrob Mutafyan'ın yanı sıra, Luiz Bakar (Türkiye Ermenileri Patriği Basın Sözcüsü), Sahak Maşalıyan (Kıdemli Peder), Hovannes Bayram (Patrik Yaveri), Manuel Çıtak (fotoğraf sanatçısı) ile Gençlik Komisyonu'nun yedi üyesi hafif yaralandı. Ambulanslarla Antalya Vakıf Hastanesi'ne sevk edilen yaralılar, tedavi altına alındı.
Patrik Mesrob Mutafyan, tedavi gördüğü Vakıf Hastanesi'nde kazayı şöyle anlattı:
"Gezide benim de olmam istendi. Ben de gençlik kollarıyla birlikte bu geziye katıldım. Perge, Aspendos, Fasilis ve Demre'ye inanç turu düzenledik. Cuma akşamı beş kişi uçakla, altı kişi minibüsle, 42 kişi de otobüsle Antalya'ya geldik. Sekiz kişi Talya Oteli'nde konaklıyorduk. Diğer arkadaşlarımız da Cender Otel'de konakladı.
Cumartesi sabahı otobüslerle Perge'ye gidildi. Cumartesi günü öğleden sonra Kaleiçi'ndeki Aziz Pavlus Kilisesi'nde Pazar ibadeti yapıldı. Havanın güzel olması dolayısıyla güneşten yararlanmak için Beachpark'a gittik. Öğleden sonra da Saklıkent'e gittik. Saklıkent yolunun dar olması nedeniyle üç ayrı midibüsle yola çıktık. Dönüşte midibüs, freni patlayarak, yoldan çıkıp devrildi. Midibüsün içinde 12 kişiydik. Arkadaşlarımız hafif yaralandı. Benim burnumda ve ayağımda kırık var."
Mutafyan, gösterdikleri ilgi nedeniyle İçişleri Bakanı Abdülkadir Abdülkadir Aksu, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel ve Emniyet Müdür Naciye Ekmekçibaşı ile diğer yetkililere teşekkür etti.