"Patriotlar 15 milyon liraya mal oldu"

"Patriotlar 15 milyon liraya mal oldu"
"Patriotlar 15 milyon liraya mal oldu"
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Patirotlar bize yıllık 15 milyon Liraya mal oldu. Ancak bir can bile yapılan bütün masraflardan önemlidir" dedi.

SİVAS - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz partisinin il danışma meclisi toplantısı için gittiği Sivas’ta Türkiye ’ye yerleştirilen patriotlarla ilgili konuştu.

Patriotların tedbir amaçlı olduğunu belirten Bakan Yılmaz, " Bugün Adana’daydık. Adana’ya Hollanda’nın patriot füzeleri yerleştirildi. Ordan da Maraş’a gittik. Maraş’ta da Almanların patriot füzeleri vardı. Hem Almanya’nın hemde Hollanda’nın savunma bakanı ile beraber önce Adana’daki batarya birliğini denetledik. Sonrada Maraş’a geçtik. Orda Hollandalı mevkidaşım bu füzelerin bize ne kadara mal olduğunu sordu. Bizde, ’Bir yılda bize 15 milyon Liraya olacağını düşünüyoruz’ dedik. Aynı soruyu Hollandalı bakanada sordular. O da, ’Bize 40 milyon euroya mal olacak’ dedi. Alman bakan da, ’Güvenliğin fiyatı olmaz’ diyerek çok doğru bir cevap verdi" dedi.

"Bu diktatörlerin ne zaman ne yapacağı belli olmaz" diyen Bakan Yılmaz, "Saddam’ı herkes hatırlar. Kendi vatandaşına karşı kimyasal silah kullandı mı? Halepçe’yi unutmayın güzel kardeşlerim. Dün Halepçe’yi vuranlar bugün Halep’i bombalıyorlar. Kendi füzelerini Şam civarından Halep’e gönderiyorlar. Kendi halkını bombalayan, kendi halkına bomba gönderen bir yönetimin, yani basiretini kaybetmiş bir yönetimin ne yapacağı belli olmaz. Patriotların bize maliyetini söyledik. Ama doğrusu, bir can bile yapılan bütün masraflardan çok daha önemlidir. Biz insanımızı seviyoruz, Allah’ın yeryüzündeki halifesidir. İstiyoruz ki herken barış ve mutluluk içerisinde yaşasın. Ümit ediyoruz ki, Suriye ’de en kısa sürede barış sağlanır" diye konuştu.