Pazar gezisini dalgalar felakete çevirdi

Deniz sahilden iki can aldı

Kolombiyalı Alexandra'nın eşi Cemal, kızı Aylin ve kardeşi Carlos'la Rumelifeneri'ndeki pazar gezintisi bir anda yükselen dalgalarla felakete dönüştü. Denize düşen Aylin öldü, Carlos yaralandı, peşlerinden atlayan Cemal Gökhan kayboldu.

İSTANBUL - Rumelifeneri'nde Kolombiya'dan gelen misafirleriyle gezintiye çıkan Gökhan ailesinin pazar keyfi denizden gelen dalgayla felakete dönüştü. Rumelifeneri'ndeki sahilde yürüyen altı yaşındaki Aylin Gökhan ve dayısı Carlos Franklin, sahile vuran büyük bir dalgayla denize düştü. Küçük kız yaşamını yitirirken, yardım için denize atlayan baba Cemal Tayfun Gökhan denizde kayboldu, Franklin'se yaralandı. Baba Gökhan'ı arama çalışmaları gece saatlerine kadar sürdü.
Serlog lojistik firmasının Genel Müdürü 42 yaşındaki Cemal Tayfun Gökhan, dün Kolombiyalı eşi Aleksandra, kızı altı yaşındaki Aylin ve bir hafta önce tatile gelen kayınbiraderi Carlos Franklin'le beraber pazar gezintisine çıktı. Aile, Rumelifeneri'ne geldi.
Gökhan ailesi hem daha önce sık gittikleri bir restorantta balık yiyecek hem de Kolombiya'dan gelen Franklin'e İstanbul'u gezdirecekti. Aile yemekten sonra yürüyüşe çıktı. Fener Kalesi'nin alt tarafındaki kayalık alana geldiklerinde, saat 14.00 sıralarında Karadeniz'in azgın dalgaları yükseldi. Sahile vuran dev dalgalar Aylin'i ve yanındaki dayısı Franklin'i denize sürükledi. Baba Gökhan da onları kurtarmak için suya atladı. Baba Gökhan bir süre sonra gözden kayboldu. Ayağı kırılan dayı Franklin'se çevredeki vatandaşların yardımıyla karaya çıkartıldı ve Şişlif Etfal Hastanesi'ne kaldırıldı. Aramaların sonunda denizden küçük kızın cesedi çıkarıldı. Kayıp babanın bulunması için Rumelifeneri Arama Kurtarma Derneği (AKA), AKUT ve sivil savunma ekipleri çalışmalara başladı. Dalgıçların talihsiz babayı arama çalışmaları, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.