Pazarcık'ta anıt mezar gerginliği

Pazarcık'a bağlı Seyrantepe Köyü'nde, PKK/Kongra-Gel üyesi Engin Sincer için yaptırılan anıt mezarın dün açılışının yapılacağı yönündeki söylentiler nedeniyle bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı. Jandarma ve polisler ilçeye giriş çıkışları kontrol altında tuttu.

KAHRAMANMARAŞ - Pazarcık'a bağlı Seyrantepe Köyü'nde, PKK/Kongra-Gel üyesi Engin Sincer için yaptırılan anıt mezarın dün açılışının yapılacağı yönündeki söylentiler nedeniyle bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı. Jandarma ve polisler ilçeye giriş çıkışları kontrol altında tuttu. Yasadışı gösterileri engellemek amacıyla vali İlhan Atış'ın emriyle ilçedeki tüm toplantılar iptal edilirken, yol da araç trafiğine kapatıldı. Dün Adıyaman'dan otobüslerle Pazarcık'a gelmek isteyen bir grubun ilçeye girişine de izin verilmedi.
Dün saat 11.30 sıralarında Engin Sincer'in yakınlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 50 kişilik bir grup mezara gitti. Güvenlik güçlerinin müdahale etmediği grup Sincer'in mezarını çiçeklerle süsledi, dualar okudu. Kürtçe ağıt yakan anne Döne Sincer, güçlükle teselli edildi. Duaların okunmasının ardından grup saat 12.30'da mezarlıktan ayrıldı.