Pazartesiden sonra güneş ortaya çıkacak

İSTANBUL - Doğu ve Güneydoğu dışında, Türkiye’nin büyük bölümü yeni yıla güneşli havayla girecek. Türkiye, yeni haftanın ilk gününe yağışla girecek ancak salıdan itibaren, az bulutlu ve açık bir hava bütün bir yurda yayılacak.  Doğu ve Güneydoğu hariç.
Meteoroloji İşleri Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; bugün Marmara, Trakya, Ege, Karadeniz ve Akdeniz’de sağanak yağış, İç Anadolu’da yağmur ve Kuzey Doğu Anadolu’da kar bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’da ise bulutlu bir gün yaşanacak.
Yeni haftanın ilk gününe yağmurla giriliyor. Marmara, Trakya, Ege, Akdeniz ile Orta ve Batı Karadeniz’de sağenak, İç Anadolu ve Doğu Karadeniz’de yağmur görülecek. Kuzey ve Güneydoğu’da sis etkili olacak.
Yurdun batısından gelen sıcak hava kütlesi sayesinde salı günü Marmara, Trakya, Ege, Batı ve Orta Karadeniz’de az bulutlu ve açık bir gün yaşanacak. Ancak Doğu Karadeniz’de ve Güney Anadolu’da sağanak, İç Anadolu’da yağmur, Doğu ve Güneydoğu’da ise kar bekleniyor. Aynı hava koşulları çarşamba günü de etkisini sürdürürken, İç Anadolu’da yoğun sis ve bulutlu bir hava görülecek. Perşembe günü az bulutlu ve açık hava Orta ve Doğu Karadeniz ile Akdeniz ve Güney Anadolu’ya yayılacak. İç Anadolu sisin etkisine girerken, Doğu ve Güneydoğu’da kar yağacak. (Radikal)