Pelitlispor'da Yasin Hayal'in yeri hazır!

Pelitlispor Başkanı Alaattin Aydın, AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in katil zanlısı Ogün Samast'ı azmettirdiği öne sürülen eski oyuncusu Yasin Hayal'e cezasını tamamladıktan sonra kapılarının açık olduğunu söyledi.

TRABZON - Pelitlispor Başkanı Alaattin Aydın, AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in katil zanlısı Ogün Samast'ı azmettirdiği öne sürülen eski oyuncusu Yasin Hayal'e cezasını tamamladıktan sonra kapılarının açık olduğunu söyledi.
Aydın, dün düzenlediği basın toplantısında Yasin Hayal'in beldelerinde ikamet eden gençlerden biri olduğunu belirtti. McDonald's bombalamasından dolayı ceza alan Yasin'in top oynamak için kendilerine başvurduğunu söyleyen Aydın, "Yönetim kurulu olarak bu genci topluma kazandırmak istedik. Formamızı giydiği 2005-2006 sezonunda kulübümüze leke getirecek hiçbir harekette bulunmamıştır" diye konuştu.
Aydın, tetikçi Ogün Samast'ın 2004-2005 sezonunda kulüplerinde altı- yedi maçta forma giydiğini daha sonra futbolu kendiliğinden bıraktığını belirtti. Aydın, şöyle konuştu: "Ogün de kulübümüzün forması altında bulunduğu dönemde hiçbir olaya karışmamıştır. Beldemizde spor yapmak isteyen herkese kapımız açıktır. Yasin Hayal, beldemizde ikamet eden gençlerden biridir. Herkes özellikle Yasin'i niye kulübe kabul ettiğimizi sorguluyor. Dışlasak belki de daha kötü olurdu. Yasin Hayal'in ceza alması ve cezasını tamamlayıp bize gelmesi durumunda, onu yine kulübe kabul edeceğiz. Birisi bir şey yaptıysa yasalar onun cezasını veriyor. Cezasını çeken herkesi de topluma kazandırmak tüm vatandaşların görevidir."
Jandarma devriye geziyor
Jandarma ekipleri, Samast ve Hayal ile birlikte tutuklanan Ersin Yolcu, Zeynel Abidin Yavuz ve Ahmet İskender'in yaşadığı Pelitli'de dün sürekli devriye gezdi. Güvenlik güçleri, şüphelendiği kişileri sorguladı.