Pepe, çöplükte basın toplantısı düzenledi

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe dün Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir'le birlikte kent merkezindeki şehir çöplüğünde incelemelerde bulundu. Daha sonra çöplükte basın toplantısı yapan Pepe, "Arkada şehir, önünde çöplük.

TRABZON - Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe dün Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir'le birlikte kent merkezindeki şehir çöplüğünde incelemelerde bulundu. Daha sonra çöplükte basın toplantısı yapan Pepe, "Arkada şehir, önünde çöplük. Bu sadece Trabzon'un tablosu değil. Bu tablo Hopa'dan başlayıp, Rize, Trabzon, Ordu, Samsun, Sinop ve Zonguldak'tan Bulgaristan sınırına kadar gidiyor. Gürcistan Batum'dan başlıyor, Bulgaristan'a kadar uzanıyor. Başlattığımız 'Temiz Şehir Sağlıklı Türkiye' kampanyasıyla bu tabloyu kaldırmayı amaçlıyoruz" dedi.
Trabzon ve Rize bölgesindeki belediyelerin kurduğu ve inşası süren Katı Atık Depolama Tesisi ile ilgili bilgi veren Pepe, "Bazı yerel yöneticilerimiz inisiyatif almıyor. Aktarma tesisinin yapılmasına Eskipazar Belediyesi karşı çıktı. Bunun üzerinden siyaset yapan muhalefet var. Bu tablonun sürmesi için direniyorlar" dedi.