Pepe: Koyları koruyacağız

Çevre ve Orman Bakanı Pepe, tatil beldelerinde kiraya verilen bakir koylara bina yaptırılmayacağını söyledi. Pepe, "Amacı dışında kullanılan koyların tahsisini geri alırız" dedi.

MUĞLA - Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, kiraya verilen koylara bina yaptırılmayacağını ve amacının dışında kullanımına izin verilmeyeceğini söyledi.
'Cennet koylar kiralanıyor' haberi üzerine DHA Marmaris Bürosu'nu telefonla arayan Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, kiralama ve koylarla ilgili düşüncelerini aktardı. Koyların eskisi gibi yine bakir kalacağını, şartname ne ise o şekilde işletilmesinin zorunlu olacağını vurgulayan Bakan, kiraya verilen koylardan birinin, Etibank özelleştiği için tahsisin bittiğini, zeytincilik için Tigem'e kiralanan koyun ise kamp yapıldığını ve amacı dışında kullanıldığını görünce tahsisini iptal ettirdiğini açıkladı. Bakan Pepe şöyle devam etti:"Tespitlerimizde, bazı koyları korsanların illegal yollardan işlettiğini gördük. Bazı koylarda küçük küçük restoranlar gördük. Örneğin Bedri Rahmi Koyu'nda çok güzel bir tatlı su kaynağı var. Bu su bazı şahıslarca teknelere satılıyor. Bir başkası sahile şemsiye koymuş onu satıyor. Bu tür korsanları bertaraf etmek gerekiyordu. Tigem ile Etibank'ı ihale ettik ve birileri aldı. Onlar aldıkları yeri şartnamedeki gibi işletecekler. Kesinlikte bina yapamayacaklar"
Bakan Pepe, Tigem ve Etibank Koyu'nun kiralama ihalesini kazanamayanların,
'ortalığı dolduruşa getirdiğini' de öne sürdü.


    http://www.radikal.com.tr/7535787535780

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.