Pervin Buldan'ın akrabası çocuk havanlı saldırıda yaralandı

Pervin Buldan'ın akrabası çocuk havanlı saldırıda yaralandı
Pervin Buldan'ın akrabası çocuk havanlı saldırıda yaralandı
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Dağlıca Tabur Komutanlığı'na PKK tarafından düzenlenen havanlı saldırıda, bacağına şarapnel parçası isabet eden 6 yaşındaki Nurşin Buldan adlı kız çocuğu yaralandı. Nurşin'in, HDP Milletvekili Pervin Buldan'ın akrabası olduğu belirlendi.

RADİKAL - Yüksekova ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıktaki 7’nci Hudut Alay Komutanlığına bağlı Dağlıca Tabur Komutanlığı’na, PKK tarafından ağır makineli tüfek ve havan topuyla saldırı düzenlendi. Tabur komutanlığında herhangi bir zayiatın oluşmadığı saldırıda, havan topunun Dağlıca köyündeki bir evin yakınına düşmesi sonucu, evlerinin önünde oynayan ve bacağına şarapnel parçası isabet eden 6 yaşındaki Nurşin Buldan yaralandı.

HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan’ın 1994 yılında öldürülen ve Dağlıcalı olan eşi Savaş Buldan’ın amcasının torunu 6 yaşındaki Nurşin Buldan, patlayan havan mermisinin şarapnel parçalarıyla yaralandı.

Askerler ve köylüler tarafından Yüksekova Devlet Hastanesi’ne götürülen Nurşin Buldan tedavi altına alındı. Doktorlar bacağına isabet eden şarapnelle yaralanan Minik Nurşin’in hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.
DHA