Perwer: Dönmüyorum ama dönebilirim de....

Perwer: Dönmüyorum ama dönebilirim de....
Perwer: Dönmüyorum ama dönebilirim de....
Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (IKYB) resmi internet sitesine konuşan Şivan Perwer, Türkiye'ye dönüp dönmeyeceği ile ilgili soruları yanıtladı. Perwer, "Bu son konuşmamdır, dönmüyorum. Eğer gidişim faydalı olacaksa giderim" dedi.

DİYARBAKIR - Şivan Perwer, "Kürt siyaseti böyle oldukça ölsem de vatanıma dönmem. Vatanımı ve milletimi seviyorum, siyaset böyle oldukça ne bana yol açılır ne de faydam olur" dedi.
Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin lideri olduğu Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin (IKYB) resmi internet sitesine konuşan Şivan Perwer, "Durum böyle devam ettikçe ölsem vatanıma geri dönmem. Ben vatanım için, insanlarım için güzel şarkılar söyledim. Ben halkımın sanatçısıyım. Vatanımı ve milletimi seviyorum. Siyaset böyle oldukça ne bana yol açılır ne de faydam olur" dedi.

’KÜRT SİYASETİ YOLUMU KAPATMIŞTIR’ 
Bu kadar yıl sonra vatanına dönmesi halinde milletin kafasındaki Şivan Perwer resminin siyaset yüzünden bozulacağını söyleyen Perwer, şöyle konuştu, "Bu son konuşmamdır, dönmüyorum. Eğer gidişim faydalı olacaksa giderim. Eğer başka yerler görmek istersem her ülkeye gidiyorum, görüyorum. Ama, ben Kürdistan topraklarını özledim diyorum. Ben Kürdistan topraklarının özgür olmasını istiyorum. Ben Kürtlerin özgürlüğünü, Kürt siyasetçilerinden istiyorum. Benim yolumu devlet değil, Kürt siyaseti kapatmıştır. Devlet de biliyor ben Kürdistanlıyım ve devlet Kürdistan devletini kabul etmiyor. Ama ben devleti dinlemiyorum. Eğer ben Kürt siyasetine güvenirsem vatanıma gönül rahatlığı ile geri dönerim. Kürt siyaseti insanı suçluyor, kirletiyor ve perişan ediyor. Ben o kirli siyasetin içine girmek istemiyorum." (Ferit ASLAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112254111225417

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sayin sivan perwer - politic

  sevgili sivan bence kendini de biraz elestir.Diaspora senin gitmeni neden istemiyor biliyormusun? seni sevdigi icin..ama bunu anlamak istemiyorsun.illa da gitmek istiyorsan git seni kim davet ettiyse gidip onlara turkulerini de soyle.Kurt siyasetini o kadar elestiriyorsun biraz da kendini elestir sanki herseyi dogru yapan bir tek sensin..Ortam da su an uygun olduguna gore donmende bir sakinca yok bence..Ha newroz da yaklasiyor zaten, git halka anlat derdini kim yanlissa halk karar verir zaten..oyle degil mi?? sivan...

  demokrasi - ispat

  Perwer aslinda: Turkiyede demokrasi yok ama var gibi demeye getirtiyor lafi ama yorumlara baklicak olursak bu mesaji anlasabilicak bir dilde soyleyemiyor. Herkes istedigini yazsin cizsin turkusunu okusun negatif yada pozitif demokrasiden korkmayin netekim daha onceden yasanmis denenmis ve basariya ulasilmis bir sistem.

  İKİYÜZLÜLÜK! - çeço

  silahlı terör örgütü pkk, kürt toplumu genelinde bir otoritedir.kürt sanatçı şiwan perver otoriteyi eleştirmek gibi bir gaflete düşmüş ve örgüt eliyle kürt toplumundan dışlanmak istenmiştir.ne garip ahmet kaya'da şiwan perverle birnevi aynı makus kaderi paylaşmakta.ahmet kaya vakasını türk medyası ve toplumunun sırtına yükleyenler şiwan perver olayında neden sessiz kalıyor bilinmez.hiçbir tutar yanınız yok vesselam...

  ... - AENCÜ

  Fazıl Say'ın bak giderim, gidiyorum demesi..Bir de Şivan Perver'in dönmüyorum ama dönebilirim de demesi..Bir karar verin arkadaş, ya da gündeme getirmeyin bu konuyu.

  işte bu - gurbuzyoruk

  İşte bu;cümlenin güncellenmesi de şöyle: KESİN SİLAH BIRAKIYORUM BIRAKMAYABİLİRİM DE

  Geleçeksen gel be kardeşim. - hasan kayım

  Bu gelme hikayeleride yılan hikayesine döndü.Geleceksen gel be kardeşim.

  ... - nuarin roj

  bilmeyen de şivan siyasetin s'sini bilmez sanıcak,kimlere yaranmak için nelerde ndöndün sen ondan bahset biraz da şivan,kimse seni karalamadı sen kendi kendini bitirdin gözümüzde.