Perwer: Hocaefendi'yle birbirimize benziyoruz

Perwer: Hocaefendi'yle birbirimize benziyoruz
Perwer: Hocaefendi'yle birbirimize benziyoruz
Şivan Perwer bir televizyon programında yaptığı açıklamalara Fethullah Gülen'i överek, kendisini Gülen'e benzettiğini söyledi.

Radikal.com.tr - Şivan Perwer dün gece Bugün TV'de yayınlanan “Erkam Tufan ile Analiz” programında yaptığı açıklamalarda Fethullah Gülen'in değerli bir şahsiyet olduğunu söyleyerek, kendisini de Gülen'e benzettiğini söyledi. 
Halepçe katliamının 25. yıldönümünün de konuşulduğu programda Perwer, Halepçe ağıtını besteleyişini anlatırken ağlayarak, "Beni çok üzüyor. Halepçe'yi sadece şarkı anlamında değil isyan, ıstırap ve düşündürücü bir rol anlamında olsun istedim" dedi.
Daha önce Kürt siyasetini Türkiye 'deki dönüşümü engellemekle suçlayan Perwer, yine benzer açıklamalar yaparak, "Diyarbakır'a gittiğimde halk beni onlara yaptığım hizmetten dolayı karşılamalı. Ama siyaset diyor ki hayır, benden dolayı geleceksin ve benim yoluma göre yürüyeceksin. Hükümet adamları da diyor 'Sen bizim Anadolu'muzun sanatçısısın sana ihtiyacım var, gel şarkılarını söyle' her tarafta, bizim bayrağımız altında söylemene gerek yok, sanat bayrağı altında söyle. Bu ne güzel bir şey ama keşke Kürt siyaseti de bunu söylese. Kürt siyaseti bu duruma daha gelemedi maalesef" şeklinde konuştu. 
Perwer, Fethullah Gülen için yaptığı değerlendirmede de, "Hocaefendi değerli bir şahsiyettir. Kendisi hayatını güzel şeylere vermiş bir insan" dedi. Sürgün hayatı yaşadığına işaret ederken "öyle bir kişinin bu kadar güzel değerleri olan bir insanın Türkiye'de olması gerekiyor. Hocaefendi'nin de durumu bize benziyor" ifadelerini kullandı.


  http://www.radikal.com.tr/1125670112567021

  YORUMLAR
  (21 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yapma değerli sanatçı - aroşem

  sizin şarkılarınızla büyüdük kürtlüğü sizin gibi sanatçıların şarkılarında daha anlamlı öğrendik ne açıklama yaparsanız yapın ben sizin şarkılarınızı yine sizin sessinizden dinlerim.ama kürt halkına ve siyasetine bunu yapmayın sizin gibi sanaatçı kendi halkının yanında önce olmalı ve tabiki evrenselde olmaalı biz sizin bu açıklamalarınıza katılmazsakta saygı duymalıyız.sizdee bize yani türkiyedeki kürtlere ve türkiyedeki kürt sayasetine saygılı olmalısınız saanatçı olmanın gereği bence.

  özgürlük - PAN-ZEHİR

  Kürtler, PKK , BDP ve Aşiret sisteminden kurtulunca gerçekten özgür olabilirler.

  Yapma Ey Şiwan - alkimortac

  Keşke hiç bir yerde röportaj vermeseydin de senin şarkılarını hala dinlebilseydim. Her şiwan şarkısı duyduğumda söylemlerin aklıma geliyor ve bir başka hüzün kaplıyor içimi.

  Bu neyin kafası! - p450

  Omurga şart, dik durabilmek için. Varlığımıza düşman, yok edilmemizi isteyen bir kafayla birbirine benziyorsan var yoluna git! Eskinin şoreşker i, yeni vakitte imamın sevdalısı oldu, hey gidi hey...

  Sivan siyasetci mi, sanatci mi? - mhmtthr

  Sivan'in stranlariyla buyudum. Halepce parcasini hala ondan dinliyorum. ve daha bir suru stran... Bence ya Sivan'in dengesi bozuk, ya da bazilarinin oyununa geliyor... Oncelikle Sivan ne olduguna karar vermeli. Politikaci mi, ozan mi? Tabi ki ozanlarin da herkes gibi bir siyasi gorusu vardir ve olacak da. Yalniz Sivan Perwer her seferinde sanat yaptigini soyler ama bir politikacidan daha fazla gorus belirtir, politik islere karisir. Bunu yaparken de karalama politikasi yaparak, dusmanin gozune girmek icin. Ne diyeyim ben Sivan'in dusmus oldugu su hali bile yorum yapmaya gerek birakmiyor.

  al birini vur ötekine - AENCÜ

  sesin de sanatın da senin olsun Şivan.. Sanki kürt hareketi başına silah dayadı gelme diye..Aynı şeyleri Burkay da söylüyordu ama ne oldu? Kürt hareketinden beklediği tepki gelmedi ve balonu patladı, şimdi ortalıkta görünmüyor. Hadi herşeyi geçtik peki F. Gülen'e duyduğun sempatiyi nasıl açıklamalı? Gülen'in hangi "hizmeti"ne hayransın açıklar mısın? Gerçekten de çok benziyorsunuz birbirinize, bu konuda şüphem yok.

  ŞIWAN EFENDİ - bedran79

  Senin şarkılarını dinlediler diye insanlar işkence tezgahlarından geçti,yıllarca hapis yattılar.Delil olarak ta senin kasetlerin vardı,savcı iddianamelerinde.Sen o zaman sefa sürüyordun europalarda. Bu halk sana değer verdi yüceltti.Değerini düşürme.Sana bu değeri veren halk sana gereken cevabı vermeye de muktedirdir.Ben o kadar deli saçması sözler edeceğine asla ihtimal vermiyorum.Varsa öyle bir şey bu halkın karşısında diz çök ve özür dile.