Petrol akan göl alev alev yandı

Bozova ilçesinde, Batman-Yumurtalık petrol boru hattının delinmesi sonucu Atatürk Baraj Gölü'ne ve tarlalara akan tonlarca ham petrolü temizleme çalışmaları sürerken, göle akan petrol, iki ayrı noktada alev aldı.

ŞANLIURFA - Bozova ilçesinde, Batman-Yumurtalık petrol boru hattının delinmesi sonucu Atatürk Baraj Gölü'ne ve tarlalara akan tonlarca ham petrolü temizleme çalışmaları sürerken, göle akan petrol, iki ayrı noktada alev aldı.
Şanlıurfa Valisi Şemsettin Uzun, baraj gölündeki çalışmaların bir hafta süreceğini belirterek "Petrolün içme suyu şebekesine karıştığı söylentileri, asılsız" dedi. Botaş yetkilileri ise boru hattının delinmesi sonucu sızan petrol miktarının henüz belirlenemediğini duyurdu. Göl suyuna hızla yayılan ham petrol, gölde yaşayan hayvanları da etkiledi. Balıkların yanı sıra gölden beslenen leyleklerin leşleri de karaya vurdu.
Bu arada baraj gölüne akan petrol, dün saat 15.00 sıralarında iki ayrı noktada yandı. Önce Bağışlı Köyü yakınlarında, göle akan petrol belirlenemeyen bir nedenle alev aldı. Ardından Yığanak Köyü yakınlarında yangın başladı.


    http://www.radikal.com.tr/7443237443230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.