'Peygamber efendimizin hayatı' deneme sınavındaki belediye başkanı

'Peygamber efendimizin hayatı' deneme sınavındaki belediye başkanı
'Peygamber efendimizin hayatı' deneme sınavındaki belediye başkanı
Yozgat'ta geçen hafta sonunda gerçekleştirilen ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı deneme sınavında, soru kitapçıklarının iç kapağında Belediye Başkanı AK Partili Yusuf Başer'in fotoğrafına yer verilmesi tepkilere neden oldu.

YOZGAT - Türk Eğitim -Sen Yozgat Şube Başkanı Seyfi Bayrak yaptığı açıklamada, Yozgat il genelinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen 'Peygamber Efendimizin hayatı' konulu deneme sınavının kitapçığının kapağında Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer'in fotoğrafının yer aldığını hatırlattı. 'Bu davranış hiç etik değil' diyen Bayraktar, Yozgat Eğitimciler Derneği tarafından düzenlenen deneme sınavında emeğe geçenlere teşekkür ettikten sonra, şunları söyledi, "Soru kitapçığının ön yüzünde 'Herkes O'nu (SAV) okusun. O'nun (SAV) ahlakı Kur'andı. Hz. Aişe (R.A)' ifadesine yer verilmiştir. Buraya kadar her şey güzel, hoş. Sonraki sayfayı çevirdiğinizde Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer Beyefendinin tam sayfa resmi nazara çarpmaktadır. Evet herkes O'nu (SAV) okusun, herkes O'nu (SAV) arasın ve bulsun, Belediye Başkanı Yusuf Başer'i değil. O resmin ne işi var çocuklarımızın deneme sınavında, kim diyorsun kimin reklamı yapılmış bir düşünün. Bu itibarla reklamlar alınsın, malum yapılan hizmetin bir maddi yükü var sponsorlar bulunsun. Bu gayet tabi, gayet doğal bir durumdur. Nitekim son sayfada bu ulvi hizmete katkıları dokunan destekçilere isim isim yer verilmiş ne güzel. Lakin böylesine hayırlı bir işte Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer'in resminin afişe edilmesi, Başkan Beyin şahsının reklamının yapılması hiç etik bir davranış değildir."
Bayrak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yozgat Valiliğini konunun araştırılması yönünde soruşturma açmaya davet etti. (Harun GÖKÇEOĞLU/DHA)