'Peygamber efendimizin hayatı' deneme sınavındaki belediye başkanı

'Peygamber efendimizin hayatı' deneme sınavındaki belediye başkanı
'Peygamber efendimizin hayatı' deneme sınavındaki belediye başkanı
Yozgat'ta geçen hafta sonunda gerçekleştirilen ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı deneme sınavında, soru kitapçıklarının iç kapağında Belediye Başkanı AK Partili Yusuf Başer'in fotoğrafına yer verilmesi tepkilere neden oldu.

YOZGAT - Türk Eğitim -Sen Yozgat Şube Başkanı Seyfi Bayrak yaptığı açıklamada, Yozgat il genelinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen 'Peygamber Efendimizin hayatı' konulu deneme sınavının kitapçığının kapağında Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer'in fotoğrafının yer aldığını hatırlattı. 'Bu davranış hiç etik değil' diyen Bayraktar, Yozgat Eğitimciler Derneği tarafından düzenlenen deneme sınavında emeğe geçenlere teşekkür ettikten sonra, şunları söyledi, "Soru kitapçığının ön yüzünde 'Herkes O'nu (SAV) okusun. O'nun (SAV) ahlakı Kur'andı. Hz. Aişe (R.A)' ifadesine yer verilmiştir. Buraya kadar her şey güzel, hoş. Sonraki sayfayı çevirdiğinizde Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer Beyefendinin tam sayfa resmi nazara çarpmaktadır. Evet herkes O'nu (SAV) okusun, herkes O'nu (SAV) arasın ve bulsun, Belediye Başkanı Yusuf Başer'i değil. O resmin ne işi var çocuklarımızın deneme sınavında, kim diyorsun kimin reklamı yapılmış bir düşünün. Bu itibarla reklamlar alınsın, malum yapılan hizmetin bir maddi yükü var sponsorlar bulunsun. Bu gayet tabi, gayet doğal bir durumdur. Nitekim son sayfada bu ulvi hizmete katkıları dokunan destekçilere isim isim yer verilmiş ne güzel. Lakin böylesine hayırlı bir işte Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer'in resminin afişe edilmesi, Başkan Beyin şahsının reklamının yapılması hiç etik bir davranış değildir."
Bayrak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yozgat Valiliğini konunun araştırılması yönünde soruşturma açmaya davet etti. (Harun GÖKÇEOĞLU/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113167811316786

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Herkes O'nu Okusun? - optikbaykus

  Bu da bir nevi misyonerlik değil mi? Neden öğrencileri özgür bireyler olarak yetişrip kendi kararlarını vermelerini beklemiyorsunuz? Gütmek hoşunuza gidiyor. Okusun evet kesinlikle okusun. Ama Marks'ı da okusun. İncil'i de okusun. Zamanı gelince kendi kararını vercektir. Sizin klavuzluğunuza ihtiyaçları yok.

  APOizm - ibretnüma

  Bu aralar "ben hazretleri" modasında inanılmaz bir artış var. APO'nun toprağının öpülmesinden sonra millet özendi tabii. Bu hiç olmazsa reklam faaliyeti tapınma vasıtası değil.

  Peygamber Efendimiz mi? - Pe@ce

  Bence artık bazıları yalnızca kendi adına konuşup, böyle saçma sapan genellemeler yapmamalı; bu şartlar altında seve seve okuyabilirsiniz Peygamber Efendiniz'in hayatını!

  Belli zaten - Selimserincan

  Tipinden zihnıyeti anlaşılmıyor mu?Daha ilk bakışta AKP'li olduğu belli oluyor.Yobazlık paçalarından akıyor.

  Hor görmeyin garibi... - citizen

  Çok görmemek gerek garibi. İsim ya da resimlerinin peygamber ya da kimi önemli kişierle aynı sayfalarda yer almaları ile o mertebeye ya da o kişilere kendilerini daha yakın (belki de eşdeğer) görenlerin sayısı az değil bu memlekette. Bir nevi kendi kendine referans hazırlamış.

  :) - mustafataniyan

  Zaytin haberlerini alip buraya koymayin lutfen:)Ne yorum yapilir ki buna, beynim yandi!