Peygamberin adını çocuğuna verene altın hediye

Peygamberin adını çocuğuna verene altın hediye
Peygamberin adını çocuğuna verene altın hediye
Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde, hafta boyunca dünyaya gelen çocuğuna Peygamberin veya kızlarının adlarını verenlere Kaymakamlık tarafından altın hediye edileceği açıklandı.

TATVAN - Tatvan Kaymakamlığı, Tatvan Belediyesi ve Tatvan Müftülüğü'nce organize edilen ve Yeni Çarşı'da başlayan etkinliklere Tatvan Müftüsü Sebhatullah Kızılşah ve vatandaşlar katıldı. Burada açılış konuşmasını yapan Müftü Kızılşah, bu programın amacının milletçe bütünleşme ve dayanışmayı sağlamak olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından etkinliklere katılanlara gül dağıtılıp etli pilav ikram edildi.

KAYMAKAMLIKTAN ALTIN

Kutlu doğum haftası nedeniyle Tatvan Kaymakamı Murat Erkan da yazılı bir açıklama yaptı. Birçok etkinliğin yapılacağını belirten Kaymakam Erkan, "Hafta boyunca temizlik şöleni, sabah namazı, kahvaltı etkinliği, ziyaret programları, konferanslar, sinema gösterimi, Kur'an ziyafeti gibi etkinlikler olacak. Ancak en önemli etkinliklerimizden biri, hafta boyunca dünyaya gelen kız yada erkek çocuklarına Peygamber Efendimizin isimlerinden, yada kız çocuklarına peygamber efendimizin eşlerinin veya kızlarının isimlerini verenlere 1 adet altın hediye edeceğiz" dedi.(dha/Fettah Yeşilyaprak)


  http://www.radikal.com.tr/112953511295358

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kaymakam Bey... - testereci

  Senin başka işin gücün yok mu?? Bu kafayla belki iktidarın gözüne girersin ama..Allah nezdinde bu gösterinin yeri var mıdır? Altın yetmez, hazır başlamışken; istersen ailesine iş ver,şimdiden emekli et, daire, arsa vs. ver de aferin desinler sana!!! Memlekette erkeklerin tamamının adı Muhammed, kızların adı da Peygamber kızlarının adları olsa ne olur?? Bi zahmet açıklasan da anlasak!!!

  inşallah bir hata vardır - ahmetsomut

  yoksa çok büyük bir hata. muhtemelen bir kaymakam yalakalığı. insanlar Hz Muhammed'e olan sevgiisinden çocuğunun adını Muhammed koyarsa bu iyi birşeydir. Para için koyarsa bu sadece münafıklığı teşviktir. Çok kötü bir hata bu çok!..

  Cebinden verecekse önden buyursun. - chib992

  Aksi durumda kimin parasını kime veriyorsun? Bu ne utanmazlıktır? Gayrimüslimlerin mallarına ve canlarına el koyduğunuz yetmedi, paralarına da mı göz diktiniz? Osmanlı'ya mı özendiniz? Postmodern zamanlar Robin Hood'u mibarek.

  Kimin parasıyla? - abcxyz123

  Bu altınların parasını sayın Kaymakam kendi cebinden mi ödeyecek? Eğer kendi parasıysa bu altınlarla yoksullara neden yardım etmiyor? Eğer bizim ödediğimiz vergilerimizden oluşan devlet parasıysa, bu parayı böyle kullanmak için ayrıca harcırah mı veriyor devlet? Bunun bütçesi nereden geliyor?

  yaziklar olsun - turkman1

  Kaymakam bey altinlari kendi parasiyla almayacagina gore neyle alacak. Milletin verdigi vergileri bu gibi seylere nasil harciyabilir.Adamin isi yok herhaldeki zamanini dine harciyor. O vakit kaymakamligi biraksin da imam olsun bari.

  küçük altınla olacaksa bu işler - demlicay2011

  bir riyakarlık bir sahtekarlık vardır işin içinde. sen 4 yıl üniversite oku 2 yılda ingiltere yada almanyada staj yap devletin milletin parasını ye. sonra gel kaymakam ol. yaptığın süse bak. dinle ilgisi olmayan küçük altınla insanları avlamaya çalışan bir küçük zihniyet. yazıklar olsun. bu hallere düşecek miydik. sözkonusu isim vermek ve ya almak değil. bu işlerin böyle yapılması küstahlık ve dalga geçmektir. okuma yazma kurlarında verdiler ama ağırlarına gittiği için sonra kestiler hatta verecem dediler sonra vermediler di. araştırın. bunlar böyle işte. çıkarları için alman mersedesi için yapmayacakları şeyler yoktur. makam türk için vazgeçilmezdir. aşırıya kaçmak ve yanlış yollara sapmakta öyle.

  Hale Bakın ! - Selimserincan

  Şimdi bir insan çocuğuna; sırf altın veriliyor diye, daha evvel düşündüğü ismi değil de peygamberin veya kızlarının ismini verirse, bu daha mı doğru oluyor?Bununla kim sevaba giriyormuş?Bunun yerine o altını yoksul kimselere verirseniz daha sevaba girmez misiniz?Bırakın insanlar istedikleri isimleri versinler çocuklarına.Bu kadar da cahil ve gülünç olmayın.Abartmayın bence.